mini dźwig
Budowa i remont

Zastosowanie mini dźwigu – kiedy warto z niego skorzystać?

0 144

Profesjonalny sprzęt budowlany znacznie ułatwia wykonywanie wielu prac podczas odnawiania oraz stawiania od podstaw budynków o różnych wymiarach i przeznaczeniu. Nowoczesne urządzenia sprawiają, że wszystkie prace mogą iść nie tylko sprawniej i szybciej, ale także zdecydowanie bezpieczniej niż kilka dekad temu.

Jedną z częściej wykorzystywanych na budowach maszyn jest mini dźwig, czyli niewielki żuraw budowlany. Czym dokładnie jest ten sprzęt i kiedy jest najczęściej wykorzystywany? Jakie są zalety jego użycia i kiedy warto się na to zdecydować? Sprawdź nasze porady i dowiedz się więcej na temat tego, kiedy warto skorzystać z wypożyczenia mini dźwigu do prac na budowie.

Profesjonalne urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu

Mini dźwig budowlany, czyli inaczej mini żuraw to zdecydowanie mniejsza wersja standardowych dźwigów samojezdnych, które chyba każdy kojarzy z placów budowy. Ich mniejsze gabaryty sprawiają, że są zdecydowanie bardziej uniwersalne niż ich większe wersje i mogą być zastosowane do wielu różnych czynności. Najczęściej wykorzystywane są do transportu płaskich przedmiotów, które ciężko jest przetransportować w trudno dostępne miejsca. Bardzo często mini dźwig wykorzystywany jest na budowie na przykład do transportu szkła. Ruchome ramię robocze oraz stosunkowo duża siła sprawiają, że dźwigi w wersji mini doskonale radzą sobie z przenoszeniem nawet bardzo ciężkich przedmiotów o dużej powierzchni. Dzięki temu są to sprzęty budowlane bardzo praktyczne i funkcjonalne.

Mini żuraw na budowie może być wykorzystany do montażu przeszkleń. Idealnie sprawdzają się do przenoszenia ciężkich tafli szkła zarówno na zewnątrz konstrukcji, jak i w jej wnętrzu. W środku budowli sprawdzają się także do przenoszenia innych ładunków o dużych gabarytach i wadze, które bez wsparcia profesjonalnej maszyny byłoby naprawdę trudno przenieść z miejsca na miejsce. Dźwigi wykorzystywane są także poza placami budowy. Na przykład do wnoszenia ciężkich konstrukcji na wystawach oraz montażu pojazdów w punktach sprzedażowych czy promocyjnych, a także w wielu innych sytuacjach, gdy potrzebne jest wsparcie stosunkowo niewielkiej, ale jednocześnie charakteryzującej się dużą siłą i wagą udźwigu maszyny.

Zamiast kupować – postaw na korzystny wynajem maszyny

Sprzęt wykorzystywany na budowach często jest naprawdę drogi. Inwestycja w specjalistyczne maszyny i narzędzia najczęściej wiąże się z naprawdę ogromnymi nakładami finansowymi, na które firmy nie zawsze mogą sobie pozwolić. Ponadto kupowanie maszyn, z których korzysta się sporadycznie, jest po prostu nieopłacalne. Przez większość czasu zajmują one tylko miejsce w magazynie, za które trzeba ponosić koszty i tracą na wartości ze względu na upływający czas od zakupu. Dlatego rozsądni przedsiębiorcy wiedzą, że nie wszystkie sprzęty trzeba koniecznie kupować na własność. Wiele z nich o wiele bardziej opłaca się wynająć lub wypożyczyć z profesjonalnej firmy, która posiada rozbudowaną flotę maszyn budowlanych oraz innych ciężkich narzędzi, które mogą być przydatne na budowie.

Decydując się na to rozwiązanie, warto dobrze zapoznać się z dostępnymi ofertami. Dobrym wyborem będzie postawienie nie tylko na najbardziej konkurencyjną cenowo usługę, ale przede wszystkim na najbardziej profesjonalną. Jest to bardzo istotne, ponieważ sprzęt budowlany zawsze powinien mieć aktualny przegląd i być w pełni sprawny. Dzięki temu będzie można nie tylko bez problemu wykonać wszystkie istotne prace. To także gwarancja bezpieczeństwa dla Twoich pracowników. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji upewnij się, że wypożyczasz w stu procentach sprawny sprzęt wysokiej jakości, który będzie skuteczny oraz bezpieczny.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):