mieszkanie pod wrocławiem
Dom i mieszkanie

Dlaczego warto mieszkać pod Wrocławiem?

0 406

Dziesięć lat temu miasta kładły nacisk na rewitalizację obszarów śródmiejskich i uczynienie ich bardziej znośnymi. Było to bardzo sensowne, biorąc pod uwagę, że młodzi milenialsi chcieli być w centrum wydarzeń.  Budowanie centrum miasta działało podczas recesji, ponieważ zwiększenie opcji mieszkaniowych wymagało niewielkich inwestycji w infrastrukturę. Ponadto więcej osób wynajmowało niż kupowało, ponieważ trudniej było uzyskać pożyczki. Ale w ciągu ostatnich kilku lat przedmieścia odrodziły się. Wynika to przede wszystkim z tego, że mają one bardzo wiele zalet.

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie pod Wrocławiem?

Popularność przedmieść rośnie, ponieważ oferują więcej przestrzeni. Im bliżej centrum miasta, tym mniejsze są przestrzenie mieszkalne. Szczególnie istotny jest ten fakt dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo, właściciele psów i entuzjaści samochodów również szybko zauważają, że centra miast są niezwykle ograniczające.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę również na korzyści finansowe. Bardzo często większy dom czy mieszkanie na przedmieściach jest tańszy niż ten w centrum. Do tego dochodzą niższe ceny w sklepach, benzyny i usług niż w ścisłym centrum. To po prostu sprawia, że mieszkanie pod miastem się opłaca.

mieszkanie na sprzedaz pod wroclawiem

Zalety z kupna mieszkania w okolicach Wrocławia

Mieszkając na przedmieściach pewnie będziemy musieli dojeżdżać nieco dalej, ale to jedyny moment, kiedy będziemy musieli mierzyć się z tłumami miasta. Pod miastem zawsze mieszka mniej osób na kilometr kwadratowy co oznacza mniejsze zatłoczenie. To lepszy stosunek liczby opiekunów na liczbę dzieci w przedszkolach, mniejsze kolejki sklepach i mniejsze korki. Z uwagi na fakt, iż na przedmieściach jest jest mniej ludzi i więcej przestrzeni, mogą one zapewnić ludziom więcej prywatności w porównaniu z życiem w mieście. Możemy głośno słuchać muzyki, zrobić remont lub wyjść przed dom z kawą. Nikt nie będzie pukał w naszą ścianę lub sufit jak w bloku.

Niepodważalną zaletą mieszkania w okolicy Wrocławia jest fakt, że znajduje się tam więcej zieleni i natury. Dla miłośników przyrody na przedmieściach jest o wiele więcej szlaków i parków. Wiele społeczności ma nawet własne szlaki piesze i rowerowe dla okolicznych mieszkańców. Dużo łatwiej jest się wybrać na rower czy jogging, kiedy mieszkamy na pod dużą aglomeracją. Całą rodziną możemy przejść się popołudniu na spacer do lasu i naprawdę zrelaksować się.

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo. Prawdopodobieństwo zarówno kradzieży, jak i wypadków samochodowych jest znacznie wyższe w centrum miasta niż kiedy żyjemy pod miastem.

nowe mieszkanie pod wroclawiem

Unikalne oferty nowych mieszkań we Wrocławiu i okolicach znajdziesz w biurze nieruchomości N-Home.

Idealna lokalizacja dla nowego mieszkania pod Wrocławiem 

Ciekawym połączeniem mieszkania w mieście i pod miastem jest Kiełczów. Ta lokalizacja znajduje się zaledwie 10 kilometrów od ścisłego centrum Wrocławia i 4 kilometry od Centrum Handlowego Korona. Oznacza to, że samochodem do centrum dotrzemy w 10 minut. Mieszkając więc, w naszym mieszkaniu pod Wrocławiem możemy więc korzystać z wszystkich zalet mieszkania w sercu Wrocławia, a jednocześnie delektować się przestrzenią i bliskością natury.

W samym Kiełczowie znajdziemy wiele sklepików i punktów handlowych. W okolicy znajduje się Tesco, Biedronka i Fresh Market. Jest tam też bank, apteka i wiele restauracji. Jeżeli znudzi nas jogging czy rower na świeżym powietrzu to bez problemu możemy udać się na siłownię. Znajdziemy też żłobek, przedszkole i szkolę, a w niedalekiej okolicy – gimnazjum.

Niezwykle znaczenie dla osób poruszających się komunikacją miejską ma też fakt, że znajdziemy tutaj dwie linie autobusowe – 911 oraz 921. Kiełczów oferuje więc wszystkie zalety mieszkania w centrum Wrocławia i na przedmieściach.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):