Nasze wskazówki

Zabudowa poddasza styrosupremą

1193

Pytanie: Czy można wykonać zabudowę poddasza mieszkalnego styrosupremą, następnie ją otynkować – zamiast zabudowy k- g? Jeśli tak, to czy należy stasować folię paroizolacyjną pod styrosupremę? Chcę zaznaczyć, że mój kolega wykonał w ten sposób poddasze użytkowe 5 lat temu i do tej pory nic złego się nie dzieje, ale ja chcę się upewnić co do możliwości takiego wykonania zabudowy.

Odpowiedź: Oczywiście można, należy jednak postępować zgodnie z wytycznymi producenta styrosupremy – tak aby w sytuacji wystąpienia jakichkolwiek problemów możliwe było dochodzenie swoich praw wynikających z tytułu gwarancji. Proszę jednak zwrócić uwagę na jeden fakt. Stosując jako ocieplenie poddasza styropian podejmujemy bardzo duże ryzyko w sytuacji wystąpienia pożaru. Styropian jest materiałem samogasnącym ale również materiałem PALNYM. Dodatkowo w trakcie pożaru ze styropianu wydostają się szkodliwe i trujące gazy. Stosując kompletne zabudowy poddasza z płyt g-k możemy zabezpieczyć się od ognia nawet na okres 60 minut (w większości czas ten pozwala na bezpieczną ewakuację ludzi z budynku oraz ochronę mienia).

Poddasze

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.