prace dociepleniowe wrocław
Aktualności

Systemy dociepleniowe – docieplanie budynków mieszkalnych

0 145

Odpowiednio wykonane systemy dociepleniowe to nieoceniona pomoc w podniesieniu poziomu komfortu korzystania z budynku. Właściwie wykonane ocieplenie zapewnia odpowiednią izolację zarówno od zbyt niskich, jak i również zbyt wysokich temperatur. Dodatkową zaletą ocieplenia budynku jest wyciszenie pomieszczeń. Nocne hałasy przestaną być utrapieniem dzięki odpowiedniej izolacji.

Informacje na temat dociepleń

Prace dociepleniowe wykonuje się zarówno w nowo powstających, jak i istniejących już od dłuższego czasu budynkach. Zastosowane metody w obydwu przypadkach różnią się nieco, lecz niezależnie od metody, dobrze wykonane docieplenie ma zapewniać utrzymanie właściwej temperatury w użytkowanym pomieszczeniu. Zastosowanie w systemach dociepleniowych materiałów dobrej jakości zapewnia utrzymanie właściwego poziomu wilgoci, co z kolei sprawia, że w domu nie zagości grzyb ani pleśń.

Najczęściej stosowana w wykonywaniu systemów dociepleniowych jest metoda lekka mokra. Jej nazwa wynika z tego, iż zastosowane w danej metodzie materiały są lekkie (obciążenie wynosi średnio od 10 do 30 kg na m2 ściany), a mokra jest z uwagi nakładania na ścianę tynku na zasadzie „mokre na mokre” tak, aby przy nakładanych warstwach nie widać było połączeń materiału, który może zasychać w różnym czasie. Najważniejsza w zastosowaniu metody lekkiej mokrej jest odpowiednia pogoda podczas wykonywania prac. Najlepsza jest pogoda bezwietrzna, bez nadmiernych upałów oraz oczywiście bez deszczu. Temperatura optymalna to od ok. 5 do 25 stopni Celsjusza. Inna ważna kwestia to dobór materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest branie wszystkich niezbędnych materiałów u tego samego producenta. Materiały pochodzące z różnych firm mogą źle się łączyć. Dlatego, jak zawsze, nie warto stawiać na zmniejszenie kosztów poprzez tańsze materiały, gdyż błędy popełniane przy pracach dociepleniowych ujawniają się dopiero po pewnym czasie, a usunięcie ich może być dosyć problematyczne.

docieplenia budynków wrocław

Inne rozwiązanie to ocieplanie metodą lekką suchą, której zaletą jest fakt, iż panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne, podczas wykonywania prac nie mają większego znaczenia, ewentualnie powstałe wady można łatwo usunąć, nie są konieczne jakiekolwiek kleje ani zaprawy – niepotrzebne są wszelkie materiały, zawierające w sobie wodę. Metoda ta jest bardzo uniwersalna, nadaje się właściwie do każdego rodzaju ściany, a wystąpienie przerwy budowlanej nie stanowi tu właściwie żadnego problemu, w przeciwieństwie do stosowania metody lekkiej mokrej. Metoda lekka sucha nie jest tak popularna w Polsce, głównie ze względu na zastosowanie mało znanych u nas materiałów.

Rezultaty dobrze wykonanego systemu dociepleń są warte wykonanej pracy. Obniżone zostają rachunki za ogrzewanie w zimniejszych miesiącach, zmniejsza się ilość opału potrzebnego do ogrzania domu, gdyż dobrze zaizolowane ściany bardzo dobrze utrzymują ciepło, a wykorzystywany w najpopularniejszej metodzie lekkiej mokrej styropian tak słabo absorbuje wilgoć, że niepożądani goście w postaci różnego rodzaju grzybów i pleśni nam nie grożą. Dobrze wykonane docieplenie domu jest również sposobem na zniwelowanie poziomu hałasu docierającego do domu z zewnątrz.

Prace dociepleniowe we Wrocławiu

Szukasz firmy, która wykona profesjonalne ocieplenie elewacji lub docieplenie budynku? Pracami dociepleniowymi we Wrocławiu zajmuje się m.in. STYLBUD. Firma ta specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnych systemów izolacji cieplnej budynków mieszkalnych oraz komercyjnych, znacznie podnosząc poziom komfortu użytkowania. Prace wykonywane są w oparciu o wymogi systemów Baumit oraz Bolix, przy zapewnieniu wszelkich materiałów, jakie będą niezbędne przy wykonywanych pracach. Dzięki odpowiednio wybranym fachowcom, docieplanie budynków we Wrocławiu przestanie być problemem.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):