Dom i mieszkanie

Jak przygotować okna po montażu do codziennego użytku?

0 47

Po montażu okien zazwyczaj chcemy jak najszybciej pozbyć się foli ochronnej oraz pianki montażowej, które nie są estetyczne. W jaki sposób zrobić to prawidłowo, aby nie porysować szyb i nie uszkodzić struktury profilu?

Pianka montażowa

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego jeszcze przed montażem, powinniśmy w jak największym stopniu zabezpieczyć profile okienne oraz szyby, ponieważ środki chemiczne mogą pozostawić ślady na profilach PVC. Jednak, w przypadku gdy pianka montażowa znajdzie się na profilu, wówczas należy ją jak najszybciej usunąć. Skrobanie nożykiem lub innym ostrym przedmiotem nie jest wskazane, ponieważ chwila nieuwagi i możemy zrobić rysę, która może być trudna do usunięcia. Na rynku dostępne są specjalne środki do usuwania już utwardzonej pianki. Preparat ten rozpuszcza piankę, dzięki czemu bez trudu możemy usunąć pozostałości z okien i drzwi.

Folia ochronna

W celu ochrony naszych okien przed niepotrzebnymi zabrudzeniami i uszkodzeniami nie należy usuwać folii ochronnej podczas montażu. Nie powinna być także zdejmowana podczas trwających innych prac remontowych w domu. Folia ochronna jest przydatna i pozwala uniknąć zabrudzeń ale tylko do pewnego momentu. Zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza oddziaływanie promieni słonecznych, mogą spowodować, że folia bardziej przylgnie do okna. Wówczas zdjęcie folii będzie bardzo trudne, a w niektórych sytuacjach wręcz niemożliwe. Folia ochronna powinna zostać usunięta najlepiej do 4 tygodni od momentu montażu okien. Gdy pozostanie dłużej warto przygotować odpowiednie środki i zachować cierpliwość. W takiej sytuacji specjalne preparaty to jedyne wyjście, aby skutecznie pozbyć się kleju.

Pozostałości po piance montażowej oraz folii ochronnej są trudne ale możliwe do usunięcia. Najlepszym jednak wyjściem będzie odpowiednio zabezpieczyć okno tuz przed montażem oraz nie zwlekać z zerwaniem folii ochronnej.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):