Doskonałym elementem w aranżacji wnętrz są biokominki. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach stylizowanych na dawniejsze, jak i współczesnych. Taka wielozadaniowość biokominków wynika z ich uniwersalności i wielu rodzajów dostępnych na rynku. Warto zauważyć, że biokominki stanowią doskonałą alternatywę dla kominków tradycyjnych, ponieważ posiadają wiele cech, które ułatwiają ich obsługę oraz utrzymanie czystości. Zdecydowaną zaletą będzie w tym wypadku bezwonność oraz bezdymność ognia spalającego biopaliwo, które stosuje się w biokominkach. A także brak odpadów tradycyjnych — takich jak popiół czy niedopalony węgiel. Dlatego też biokominki mogą występować w różnych formach jako estetyczne elementy wystroju nawet najbardziej wymagających wnętrz.
Biokominki jako kominki tradycyjne
Oczywiście wśród biokominków jako alternatywy dla kominków tradycyjnych — znalazła się taka ich bryła, która pozwoli na wykorzystanie ich przy aranżacji przestrzeni na tę bardziej tradycyjną. Tak więc biokominki występują w takiej formie jak na przykład model Whiskey, który łudząco przypomina kominek tradycyjny. Posiada też szybę, która zabezpieczy użytkowników przed płomieniem. W dodatku model Whiskey został pokryty farbą w taki sposób, by była ona odporna na warunki fizyczne — czyli nagrzewanie do wysokich temperatur, a także urazy mechaniczne. Wybierając biokominek Whiskey wybieramy nowoczesną technologię w tradycyjnym wydaniu.
Biokominki wiszące
Jeśli zależy nam na miejscu w salonie lub z innych przyczyn, jak na przykład posiadanie zwierząt, nie chcemy mieć w salonie kominka, który stoi na podłodze, wartymi uwagi są kominki wiszące. Biokominki wiszące wykonane są w taki sposób, by można było je z łatwością zamontować na ścianie. Są w pełni biokominkami i spełniają wszystkie wymagania, które im stawiamy. Dodatkowo stanowią niezwykle estetyczny element, który doskonale sprawdzi się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Warto zwrócić uwagę na taki model biokominka, jak na przykład biokominek Charlie, który posiada szlifowaną ramę. Biokominek Charlie występuje w wielu kolorach, posiada bardzo proste w obsłudze mocowanie, a także spełnia wszystkie certyfikaty, które wymagane są do tych urządzeń. Biokominki wiszące występują w wielu wariantach. Możemy znaleźć kominki wiszące w różnych kształtach, ale też konfiguracjach — na przykład biokominek narożny.
Biokominki wolnostojące
Ogromną zaletą biokominków jest ich mobilność, tę cechę zapewnia fakt, że do ich obsługi nie potrzeba specjalnej wentylacji, ani innych instalacji. Dlatego też biokominek sprawdzi się zarówno w chłodne jesienne wieczory na tarasie, jak i możliwe jest jego postawienie w salonie. Zwróćmy uwagę na ich budowę, która zapewnia nie tylko mobilność, ale też wysoką estetykę. Oczywiście w zależności od modelu możemy odnaleźć różne wzory, jednak jesteśmy w stanie dobrać taki, który będzie uniwersalny. Podobnie jest też z gabarytami biokominków. Na rynku dostępne są zarówno większe modele jak na przykład biokominek Sierra, który należy do kominków większych rozmiarów, jak i biokominek Tango 4, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Ta różnorodność pozwala na dobranie idealnego modelu do naszych potrzeb. Tak więc jeśli mieszkamy w bloku, ale marzy nam się kominek — obecnie jest to w pełni możliwe bez większych problemów, które byłyby związane z przygotowaniem kominka tradycyjnego. W dodatku nie musimy się przejmować tym, że kominek się nam po pewnym czasie znudzi, ale nie będziemy w stanie nic z nim zrobić, ponieważ biokominek zawsze możemy dowolnie przestawiać.
Autor artykułu - 
RedakcjaOpisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.
Napisz komentarz →