Garaż to dla wielu osób miejsce przechowywania nie tylko samochodu, ale i wielu innych narzędzi i sprzętów nie koniecznie znajdujących swoje miejsce w domu. Osoby mieszkające w mieście często zazdroszczą tym z domków jednorodzinnych właśnie tej wyjątkowej, dodatkowej przestrzeni, w której z powodzeniem ustawimy rowery, narty, czy większe narzędzia remontowe i budowlane. Należy jednak pamiętać, że i w mieście możliwy jest zakup lub wynajem garażu. Najpopularniejszym rozwiązaniem wśród mieszkańców miast zdają się przy tym padać garaże blaszane (polecamy firmę CGT Burnus), które są tanim i skutecznym rozwiązaniem alternatywnym dla parkowania samochodu na otwartym parkingu. Czym jednak kierować się podczas wyboru odpowiedniego garażu blaszanego?
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru garażu blaszanego?
Decydując się na wynajem gotowego rozwiązania, wiele osób nie ma wpływu na to jak zostało urządzone ich nowe miejsce garażowe. Jeśli jednak planujesz zakup nowego garażu blaszanego i ustawienie go na własnej działce, koniecznie pamiętaj o paru istotnych kwestiach. Garaże blaszane to konstrukcje lekkie i mobilne. Z tego też powodu wiele osób obawia się, że garaż zostanie zdmuchnięty przez większy podmuch wiatru lub tego, że złodzieje z łatwością przetną blachę i dostaną się do środka. Podczas wyboru garażu należy więc pamiętać by garaż został wykonany z konstrukcji wsporczej, a więc stalowych kształtników i konstrukcji blaszanej, która tworzy poszycia ścian i dachów. Niewątpliwą wadą garaży blaszanych jest brak ocieplenia. Decydując się na ten wariant pamiętaj więc, by zaopatrzyć się w styropian bądź wełnę mineralną, które skutecznie i stosunkowo tanim kosztem posłużą za ochronę przed zimnem, co oczywiście odbije się pozytywnie zarówno na komforcie dla ciebie, jak i twojego samochodu. Pamiętaj, że blaszak ocieplamy od wewnątrz!
Jeśli twój nowy garaż będzie nie tylko miejscem spoczynku samochodu, ale i posłuży za drobny warsztat, warto pomyśleć o kanale pozwalającym na naprawy w zawieszeniu pojazdu. Jeśli blaszak zostanie osadzony na wytrzymałym podłożu z płyt betonowych lub specjalnej wylewki, z umieszczeniem kanału nie powinno być problemu. Na koniec zadbaj tylko o to, by blacha którą wybierasz była pokryta warstwą antykorozyjną i gotowe. Zwróć też uwagę na jakość pracy firmy, u której kupujesz garaż blaszany. To, że biorą oni na siebie odpowiedzialność za prawidłowy montaż garażu jest już dużym plusem – stawiając na profesjonalną instalację masz bowiem pewność, że unikniesz wielu nieprzewidzianych przez siebie awarii, w tym na przykład podmakania garażu czy jego wytrzymałości w kontakcie z silnymi podmuchami wiatru. Profesjonaliści wiedzą jak zabezpieczyć konstrukcję przed różnymi ewentualnościami sprawiając, że za nieco wyższą cenę zyskujemy garaż, który wytrzyma próbę czasu.
Blaszak nie tylko w funkcji garażu
Jak już zostało nadmienione, garaże to często nie tylko zadaszone parkingi dla samochodu, ale i szerokiego zastosowania skrytki i warsztaty dla majsterkowiczów i domowych mechaników. Decydując się na konkretny garaż blaszany pomyśl o tym, czy będziesz w stanie zamontować w nim potrzebne haki do wieszania akcesoriów, stabilne półki na niezbędne narzędzia czy też kanał służący do napraw podwozia samochodu. Wiele z wspomnianych kwestii leży nie po stronie samego blaszaka, ale jego solidnej i stabilnej podstawy. Warto jednak pamiętać, że i ona jest częścią garażu i należy zadbać o nią z równie dużą uwagą, jak o samą blachę, z której zostanie wykonany garaż.
Autor artykułu - 
RedakcjaOpisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.
Napisz komentarz →