odzież do pracy na zewnątrz
Nasze wskazówki

Bielizna termoaktywna do prac na zewnątrz – na co zwrócić uwagę

0 185

Jesienią i zimą prace zewnętrzne są szczególnie uciążliwie z uwagi na surowe warunki atmosferyczne. Gdy temperatury spadają poniżej zera, ważne jest zadbanie o odpowiedni ubiór i bieliznę roboczą, której zadaniem jest izolowanie ciała przed zimnem i odprowadzanie wilgoci. Warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu, by zapewnić sobie maksymalną wygodę i komfort.

Bielizna termoaktywna dla pracowników – niezbędna jesienią i zimą

Jesienny deszcz, wiatr i nieprzyjemny chłód potrafią uprzykrzyć pracę na zewnątrz. By nie doprowadzić do wychłodzenia organizmu, pracownicy powinni, więc przykładać dużą uwagę do doboru odpowiedniego stroju roboczego, który zapewni ciepło i komfort. Ważnym elementem takiego ubioru jest bielizna termoaktywna do pracy. Tego rodzaju bielizna znacznie różni się od zwykłej i służy do aktywności fizycznej na zewnątrz. Przede wszystkim materiał, z którego jest wykonana, nie chłonie wilgoci, ale odprowadza ją na zewnątrz, dzięki czemu organizm może utrzymać właściwą temperaturę ciała nawet podczas intensywnego wysiłku. Tego typu bielizna dobrze przylega do skóry, jest elastyczna i zapewnia pełną swobodę ruchu.

bielizna i ubrania termoaktywne

Bielizna termoaktywna na zimę – jaką wybrać?

W sklepach są dostępne różne rodzaje bielizny termoaktywnej do pracy.  Wybierając odpowiedni bieliznę termoaktywną, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Trzeba wiedzieć, że materiał, z którego wykonana jest bielizna termoaktywna, w większości jest syntetyczny i ma inną strukturę niż np. bawełna. Tego rodzaju tkanina pozostaje gładka, lekka, elastyczna i sucha, nawet gdy ciało się poci. Niektóre ubrania termoaktywne np. koszulki składają się z dwóch warstw – pierwsza działa jak termoregulator i pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała, a druga odpowiada za odparowywanie wilgoci.

Wygodnie, czyli bez szwów

Specjalna bielizna, którą nosi się pod ubraniem roboczym, ma nie tylko chronić przed zimnem, ale także zapewniać komfort. Dlatego też np. koszulki, kalesony czy ocieplane legginsy są często wykonane w technologii bezszwowej. Dzięki temu, że rzeczy nie mają szwów, nie powstają otarcia skóry, co szczególnie dotyczy wrażliwych części ciała np. pachwin. Na koniec, należy pamiętać nie tylko o doborze odpowiedniego modelu bielizny termoaktywnej, która najlepiej spełni wymagania w pracy, ale także o dopasowaniu jej właściwego rozmiaru. Taka bielizna powinna dobrze przylegać do ciała, by dobrze odprowadzała wilgoć. Z kolei, zbyt mała sprawi dyskomfort. Jesienią i zimą nie można także zapomnieć o tym, by ubierać się warstwowo. Na bieliznę roboczą, trzeba więc zakładać ciepłą odzież, która ochroni przed deszczem i wiatrem. Zabezpieczyć trzeba także dłonie oraz stopy, przez które ciało szybko traci optymalną temperaturę.

 

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):