panele ogrodzeniowe wrocław
Sprzęty i Materiały Budowlane

Czym cechują się panele ogrodzeniowe?

310

Obok siatki ogrodzeniowej panele stanowią jeden z tańszych i łatwiejszych w montażu systemów ogrodzeniowych – to materiał trwały i solidny, a dobrze zamontowany zapewnia wygodne użytkowanie na długi czas. Jak znaleźć panele ogrodzeniowe, aby służyło właścicielom i użytkownikom posesji na lata?

Ogrodzenia panelowe – solidna jakość

Najtańszym sposobem otoczenia posesji jest ogrodzenie z siatki. Panele ogrodzeniowe również na należą do drogich systemów, a metr bieżący paneli jest o około połowę droższy od metra siatki. Początkowo przygotowywano je głównie na użytek firm, fabryk i przedsiębiorstw, jednak z czasem zaczęły być coraz popularniejsze także w przypadku posesji o charakterze prywatnym – działek, ogrodów, a także osiedli.

Nie da się ukryć, że panele ogrodzeniowe są solidniejsze i zapewniają znacznie wyższą wytrzymałość niż siatki. Mogą mieć one bardzo różne wysokości i ilości przetłoczeń, przy czym średnica drutu wynosi z reguły 4-5 mm. Oczka mogą mieć zróżnicowane rozmiary, w głównej mierze chodzi jednak o zapewnienie sobie bezpieczeństwa na terenie posesji, nie mogą wiec być na tyle duże, by umożliwiały komuś przeciśnięcie się między drutami. Ogrodzenia panelowe 3D zatrzymają także zwierzęta – jeśli oczka są bardzo wąskie, zatrzymają nawet tak zwinne i małe zwierzęta, jak większe gryzonie.

Duże szerokości oczek wpływają również na sztywność i wytrzymałość całego panelu, zmniejszając jego gęstość.

panele ogrodzeniowe kujawsko pomorskie

Ogrodzenia panelowe są trwalsze niż siatki ślimakowe.

Trwałe i bezpieczne ogrodzenie frontowe przy twojej posesji

Jakość paneli ogrodzeniowych zależy także od sposobu obróbki drutu – drut „goły”, bez wzmocnień nie zapewni takiej wytrzymałości jak druty ocynkowowane ogniowo lub galwanicznie, a do tego malowane proszkowo. Malowanie proszkowe zapewnia wyższą wytrzymałość kolorów i odporność malowania na działanie warunków atmosferycznych.

Warto zatem brać pod uwagę te czynniki, by zakupione i postawione wokół posesji ogrodzenie zapewniało nam wytrzymałość, jakiej oczekujemy. Najlepiej korzystać z ofert producentów cieszących się dobrą opinią – mogą to być sprawdzone marki albo firmy działające lokalnie, które znane są z wysokiej jakości realizacji z wykorzystaniem paneli ogrodzeniowych.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.