Blat kuchenny
Dom i mieszkanie

5 zalet kuchennych kamiennych blatów

0 123

Współczesne wykończenie kuchni stawia na maksymalną funkcjonalność oraz wysoką estetykę. Aby zrealizować ten cel, projektanci najczęściej wybierają bardzo trwałe materiały pochodzenia sztucznego oraz naturalnego. Wśród surowców najbardziej luksusowych, które cechują się najwyższą wytrzymałością, niezmiennie króluje kamień. Dlaczego warto wybrać kamienny blat do kuchni?

1. Trwałość

Klienci, którzy chcą uzyskać niezniszczalny blat, który posłuży na wiele lat użytkowania, powinni zainwestować w kamień. Granitowe, wykonane z piaskowca albo trawertynu elementy kuchni będą się cechowały bardzo wysoką trwałością na zniszczenia oraz ze względu na posiadaną twardość nie ulegną zużyciu, nawet w przypadku bardzo intensywnej eksploatacji. Warto rozważyć tę opcję, kiedy nie zamierza się ponownie remontować kuchni przynajmniej w przeciągu kilku najbliższych lat.

2. Bezpieczeństwo

Niezależnie co się wydarzy podczas pracy w kuchni, kamienny blat zapewnia wysoka ochronę w czasie użytkowania.  Właściwie zaimpregnowany nie odkształca się ani nie przewodzi ciepła, jest ogniotrwały i nie reaguje na wilgoć. W tym wypadku trwałość idzie w parze z bezpieczeństwem.

3. Estetyka

Profesjonalnie położony kamienny blat dodaje elegancji i szyku w kuchni. Ze względu na wybrany rodzaj surowca, może się różnić oryginalną fakturą oraz kolorem. Świetnie łączy się zarówno z zimnym metalem jak i ciepłym drewnem. Warto skonsultować wybrany materiał ze stylistą czy projektantem kuchni, aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny.

4. Komfortowe użytkowanie

Kamienne blaty są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, ze względu na gładko wypolerowaną powierzchnię. Doskonale schodzi z nich wszelkiego rodzaju żywność, substancje oleiste, nie ulegają zabarwieniu ani nie wchodzą w reakcję z silnymi detergentami. Nie trzeba się obawiać o odkształcenie, kiedy na powierzchni kamiennego blatu postawi się gorące naczynie.

W przypadku ciemnego granitu istnieje możliwość zostawienia smug w trakcie pobieżnego czyszczenia. Jeśli chce się mieć zapewniony maksymalny komfort w użytkowaniu najlepiej wybrać kamień w jasnym odcieniu.

5. Uniwersalny montaż i kształt

Warto wybrać kamień, jeśli chce się uzyskać różnego kształtu blat. Jest znacznie łatwiejszy w obróbce, uzyskaniu idealnie gładkiego wykończenia niż w przypadku blatu wykonanego z tworzyw sztucznych lub drewnianych. Jeśli marzą się obłe kształty, łukowate czy owalne, ale również ostre kanty, łączone w różnym zestawieniu stylistycznym, warto zdać się na usługę profesjonalnego zakładu kamieniarskiego.  Uniwersalność kamiennego surowca przy dużym doświadczeniu specjalisty pozwala na uzyskanie najbardziej oryginalnego efektu w kuchni.

Kiedy cena jest za wysoka

Niestety kamienne blaty kuchenne potrafią być kosztowne. Są również bardzo ciężkim materiałem, dlatego muszą być montowane na trwałej i wytrzymałej na duży nacisk konstrukcji. Ponadto, nie wszyscy klienci cenią sobie zawsze zimną powierzchnię kamienia.

Pomimo wielu zalet jakie posiada kamień, kuszącą alternatywą może być zastosowanie blatu kwarcowego. Jest wykonany ze zmielonego, naturalnego kwarcu, który jest utwardzony za pomocą żywicy epoksydowej oraz barwiony za pomocą odpowiedniego pigmentu. Posiada o wiele atrakcyjniejszą cenę, lecz nie jest tak wytrzymały i odporny na wysokie temperatury jak blat kamienny. Obydwa rodzaje blatu montuje poznański zakład kamieniarski. W przypadku wątpliwości, który typ należałoby wybrać do swojej kuchni, warto podjąć ostateczną decyzję po konsultacji z wybranym specjalistą.

Kamienne blaty kuchenne na wymiar – Kamieniarz Sp. z o.o.

 

 

Kamieniarz Sp. z o.o. to firma zajmująca się tworzeniem blatów na wymiar. Między innymi ich specjalnością są blaty kuchenne Wrocław, które na zamówienie wykonywane są z granitu, marmuru lub konglomeratu kwarcytowego. Firma do każdego zlecenie podchodzi indywidualnie oraz wykonuje je w ustalonym terminie. Zamówienia realizowane są na terenie Polski i Niemiec.

Adres: ul. Grabiszyńska 337c, 52-402 Wrocław
Telefon kontaktowy: 600 411 072
Adres e-mail:  schodyzkamienia@gmail.com

 

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):