Budowa i remont

Nowe trendy w ogrzewaniu

56

Sposobów ogrzewania własnego mieszkania czy domu jest co najmniej kilka. Na forach internetowych trwają często spory o to, który sposób ogrzewania wydaje się najbardziej ekonomiczny. Jedni mówią, że koks może i drogi ale dosyć ekologiczny, inni mówią o gazowym w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Ostatnio jednak dużo zaczęło mówić się o ogrzewanie podczerwienią Ozesklep, które przebojem wdziera się na polskie budowy. Podstawą jego funkcjonowania są świetne panele na podczerwień, które dostępne są już w każdym większym sklepie budowlanym. Nad opłacalnością tego ogrzewania trwają spory, jednak zasadniczym wątkiem jest tu trochę odmienny sposób ogrzewania.

Na czym polega odmienność paneli na podczerwień?

Panele na podczerwień - ogrzewanie

Panele na podczerwień – ogrzewanie

Przede wszystkim na tym, że promieniowanie podczerwone jest:

  • wydzielane przez urządzenia grzewcze nie ogrzewa powietrza tylko obiekty poddane jego działaniu;
  • unikamy w ten sposób ruchów powietrza wywołanych przez różnicę temperatur;
  • takie ogrzewanie  polecane jest w szczególności alergikom.

Kolejną rzeczą są oszczędności na jakie możemy liczyć montując promienniki na podczerwień w swoim domu. Czy rzeczywiście wyliczenia przedstawiane przez producentów tak fantastycznie prezentują się w rzeczywistości możemy mieć wątpliwości. Ogrzewanie niby jest odrobinę mniej kosztowne jednak pamiętajmy, że podgrzewamy tylko obiekty, a nie powietrze. W związku z tym przyjemne uczucie ciepła w przypadku ogrzewania podczerwienią może być trochę złudne. Tak czy inaczej warto rozważyć taki sposób ogrzewania, szczególnie jeśli możemy liczyć na dofinansowanie.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.