drzwi Stargard
Budowa domu

Całkiem duży wybór drzwi

23

Aranżacja wnętrza mieszkania do najłatwiejszych nie należy. Jest to oczywiście przyjemniejsza część całej budowy domu, ale i tak wymaga sporej wiedzy. Przykładem może być dobór odpowiednich drzwi.

Ktoś może się spytać, ale w czym problem?

drzwi StargardAno w tym, że jest ich tak duża ilość, że ciężko zdecydować się na cokolwiek. Poza tym pomijając walory estetyczne, to trzeba mieć również wiedzę na ten temat, które rodzaje są solidniejsze, a których lepiej unikać. Szczególnie chodzi o drzwi frontowe, które bądź co bądź mają chronić nie tylko przed czynnikami klimatycznymi, ale także nieproszonymi gośćmi. Kogoś mogą przykładowo kusić drzwi dębowe, by użyć ich jako wejście do domu. Trzeba jednak wiedzieć, że drzewo dębowe nie toleruje zmian pogodowych (co w Polsce przecież zdarza się nagminnie). Z tego wniosek, że wstawienie ich w przegrodzie zewnętrznej skutkować mogłoby bardzo szybkim ich zużyciem. Na wyjściowe najlepsze są te wypełnione pianką poliuretanową, pełnią bowiem one wtedy funkcję i izolacyjną, ale przede wszystkim antywłamaniową.

Jeśli jednak właścicielom nie zależy na specjalnej ochronie przeciw włamaniami, to można również zaopatrzyć się w drzwi wypełnione styropianem. Montując jednak drzwi zewnętrzne we Wrocławiu należy pamiętać, by otwierały się do wnętrza budynku – dzięki temu będą schowane zawiasy. Wybierając wypełnienie wejścia trzeba najpierw pomyśleć czym one mają się charakteryzować (przeciw hałasowi, antywłamaniowe) i pod tym kątem szukać odpowiedniego wejścia.

A co z drzwiami wewnętrznymi?

Tu wybór pozornie wydaje się być prostszy. Jak każdy wie mają one pełnić funkcję oddzielającą jedno pomieszczenie od drugiego. Nie muszą zatem być przesadnie mocne i pełnić funkcji takich jak drzwi zewnętrzne. Te wewnątrz budynku mają przede wszystkim dobrze wyglądać. I tu dobrym rozwiązaniem mogą być, wspomniane już wcześniej drzwi dębowe. Są one niezwykle eleganckie, ale przy tym dość drogie. Na szczęście jest wiele tańszych opcji, które wizualnie w niczym nie ustępują, tym wykonanym z drewna dębowego. Dobrą i dużo tańszą opcją są drzwi fornirowane. Większości osób nazwa ta niewiele mówi, dlatego warto pospieszyć z wyjaśnieniem. Fornir to nic innego, jak pałacie wykonane z drewna poprzez ścinanie go w płaszczyźnie poziomej. Płaty te są niewielkiej grubości, można nawet rzec, że są cienkie.

drzwi wewnetrzne wrocław

Drzwi wykonane w ten sposób w swoim wnętrzu posiadają w ten sposób wycięte drewno, którego koszt jest niższy, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z materiału mocniejszego i droższego- przykładowo właśnie z dębu, czy buku. Wejście wykonane w ten sposób są równie eleganckie co dębowe, a przy tym tańsze. Warto, więc rozważyć tę opcję. Jeśli jednak nie jest się do końca przekonanym to można rozważyć pomysł zakupu drzwi okleinowych. Minusem jest to, że są wykonane ze sztucznych tworzyw, które są jedynie imitacją tego co zwykło nazywać się naturalnym. Plusem jest oczywiście cena, bo jest ona sporo niższa od propozycji wcześniejszych. Jak widać pomysłów na kupno drzwi jest sporo, trzeba jedynie wiedzieć czego się szuka i za jaką cenę. Warto zapytać o poradę profesjonalistów, np. z firmy Horyzont.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.