Aktualności

Wydajne myjki ciśnieniowe

0 65

Podawana pod bardzo dużym ciśnieniem woda z dodatkiem środka czyszczącego lub bez niego jest perfekcyjnym środkiem do usuwania najrozmaitszych zabrudzeń. Można nią czyścić samochody dowolnej wielkości, rowery, skutery i motocykle, maszyny i narzędzia ogrodnicze, ściany, schody, baseny, fasady, ścieżki, chodniki i kamienie. Zwłaszcza posiadacze domów z ogrodem doceniają zalety myjek ciśnieniowych, zwłaszcza jeśli w przeszłości używali do czyszczenia wody ze zwykłego węża ogrodowego. Woda kosztuje, liczy się więc efektywność jej wykorzystania. Czyszczenie dobrą myjką ciśnieniową pozwala zużywać dziesięciokrotnie mniej wody niż w przypadku zastosowania węża, a efekty są nieporównywalne: siła czyszcząca wody pod dużym ciśnieniem jest ogromna. Można dotrzeć do każdej, nawet najwęższej szczeliny, a siła strumienia wzruszy każdy, również zatwardziały brud. Liczy się to zwłaszcza na powierzchniach porowatych, pełnych rowków, szczelin i zagłębień: woda nie ominie niczego i wszystko starannie wypłucze.  Jeśli do tego dodać rozmaite końcówki w postaci szczotek, dysz itp., które można dobierać zależnie od czyszczonej powierzchni, trudno przecenić myjkę ciśnieniową jako uniwersalne narzędzie do przywracania i zachowania czystości. Warto jednak dodać, że najlepiej sprawdzają się myjki renomowanych producentów, z firmą Karcher na czele. Warto inwestować w dobry sprzęt, ponieważ jego wydajność i trwałość nie mają porównania z tanimi maszynami np. z Chin.

Myjka ciśnieniowa nie musi być zresztą droga.

Wybór urządzenia zależy od przewidywanej częstotliwości jego użytkowania, a także powierzchni, które będą czyszczone. Kto zamierza używać myjki tylko od czasu do czasu i nie ma do czyszczenia wielkich powierzchni, może z powodzeniem wybrać model mniej wydajny, generujący mniejsze ciśnienie, ale za to stosunkowo niedrogi. Jeśli więc w grę wchodzi np. tylko czyszczenie środków lokomocji, w zupełności wystarczy lekki (ważący kilka kilogramów) model za kilkaset złotych. Modele pośrednie posłużą już nie tylko do mycia rowerów, motocykli i samochodów, ale też niewielkich elementów nieruchomych, takich jak schody, podesty czy pojedyncze ściany. Dopiero gdy planujemy częste, intensywne wykorzystanie myjki do czyszczenia dużych, silnie brudzących się powierzchni, warto sięgnąć po urządzenie wytwarzające bardzo wysokie ciśnienie i zużywające więcej wody. Taki wydatek również się opłaci.  Wybierając myjkę, trzeba brać pod uwagę nie tylko parametry wydajnościowe, ale też długość węża dostarczającego do niej wodę oraz akcesoria dodatkowe. Optymalnie dobrana wersja będzie z pewnością warta zainwestowanych w nią pieniędzy.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):