Studnie głębinowe poznań
Aktualności

Jakie są rodzaje studni?

527

Studnie głębinowe

Na ten rodzaj studni warto jest się zdecydować w przypadku, gdy nie mamy dostępu do wodociągów, a potrzebujemy studni o bardzo dużej pojemności. Jeżeli chcemy zdobyć wodę ze studni głębinowej, wystarczy nam pompa głębinowa albo pompa samozasysająca. Studnie głębinowe możemy wywiercić zarówno tuż przy domach prywatnych, jak i obok wielkich przedsiębiorstw. Ten typ studni jest jednym z najpopularniejszych ze względu na liczne zalety. Na przykład – woda pozyskiwana ze studni głębinowej jest znacznie tańsza. Woda ze studni głębinowej podobno jest najzdrowsza, co często przekonuje potencjalnego klienta. Woda taka bowiem przechodzi kilka rodzajów filtracji, dlatego też jest ona o wiele zdrowsza niż ta, która pochodzi z wodociągów. Ponadto, instalacje studni głębinowych są wykonywane niezwykle fachowo ze względu na to, jak ważne zadanie ma pełnić studnia głębinowa. Fachowcy dbają o każdy szczegół. Wiele firm wykonuje odwierty w bardzo profesjonalny i precyzyjny sposób, co przekłada się na zwrot kosztów w przyszłości. Budowa studni głębinowej najczęściej następuje, gdy nie ma możliwości podpięcia wszystkich przedsiębiorstw czy domów prywatnych do sieci wodociągowej.

Studnie wiercone

Studnie głębinowe poznańWiększość studni głębinowych o studnie wiercone. Firmy, które w swojej ofercie mają wiercenie studni głębinowych, najczęściej posiadają jak najlepsze narzędzia i urządzenia, żeby móc sprostać wszystkim wyzwaniom. Wiertnice bowiem niekiedy muszą poradzić sobie z bardzo trudnymi podłożami, które wymagają użycia specjalnych narzędzi. Najpopularniejszym narzędziem jest wiertnica gąsienicowa. Dzięki niej mamy możliwość ‘’przebicia’’ się przez skały oraz beton. Wiercenie studni głębinowych ma wiele zalet. Wiercenie studni w sposób niezwykle dokładny określić występowanie tak zwanej warstwy wodonośnej. Studnie głębinowe mogą być wiercone w każdej porze roku. Ponadto, użycie wiertnicy pozwala zachować większą czystość i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Jest to bezpieczny sposób, który gwarantuje nam dostęp do czystej wody niezawierającej żadnych grudek.

Warunki wykonania studni

Jeżeli chcemy zamontować studnię głębinową, musimy spełnić wszystkie ważne warunki. Studnia taka bowiem musi znajdować się w odpowiedniej odległości od rowu czy od graniczy działki oraz od innej studni. Odległość taka jest bardzo ważna i musi zostać zachowana. Dzięki temu bowiem możemy liczyć na bezpieczny dostęp do wody. Odległość musi zostać zachowana od wszelkich zbiorników na ścieki, kompostowników, wybiegów zwierząt hodowlanych oraz od drenaży, które rozsądzają ścieki do gruntu. Odległość, jaką trzeba zachować, zależna jest od tego, co w pobliżu się znajduje. Woda nie może mieć styczności ze ściekami, żeby nie stanowiła poważnego zagrożenia dla zdrowia ludzi. Ważne jest to, by przestrzegać wszystkich zasad przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Woda odprowadzana do mieszkań musi być czysta i dokładnie przefiltrowana.

 

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.