nieruchomości Lubin
Dom i mieszkanie

Zakup nieruchomości od dewelopera

32

Obecnie rynek nieruchomości został zalany różnego rodzaju budowlami deweloperów. Mało kto decyduje się na samodzielną budowę domu, wybierając raczej łatwiejszy i prostszy sposób zakupu gotowego 'produktu’ od dewelopera. Dzięki temu oszczędzamy dużo czasu: nie musimy szukać atrakcyjnej działki, dostajemy gotowy projekt domu, nie musimy martwić się o znalezienie ekipy budowlanej…

nieruchomości LubinJeśli zależy nam na oszczędności czasu, taki rozwiązanie wydaje się być bardzo dobrym. Dodatkowo kupując nieruchomość od dewelopera niejako kupujemy miejsce na osiedlu. Mieszkanie na osiedlu podobnie wyglądających domków jest bardzo eleganckie i spodoba się wszystkim, którzy cenią sobie harmonię. Takie same płoty, podobna bryła budownictwa – to wszystko sprawia, że bardzo przyjemnie się mieszka.

Obecnie różni deweloperzy oferują nam rozmaite nieruchomości, zarówno te w mieście jak i poza nim. Możemy wybierać spośród bogatej oferty mieszkań, apartamentów, domów i szeregówek. Każdy ma szansę znalezienie dla siebie wyjątkowego lokum, które spełni wszystkie jego potrzeby.

Mieszkania

W przypadku oferty mieszkań deweloperzy coraz chętniej oferują takie o podwyższonym standardzie. Mamy możliwość wyboru mieszkania z ogrodem, z garażem, z miejscem postojowym, z komórką… Mieszkania zależnie od wybieranej opcji, z różnymi dodatkowymi atrakcjami mogą być dużo droższe, jednak jak dobrze wiemy, nie kupujemy mieszkania na miesięcy,a raczej na kilka, kilkanaście lat i dlatego dobrze gdy spełnia ono wszystkie nasze potrzeby i wymagania. Warto zawczasu zastanowić się jakie plany mamy na najbliższe lata i czego będziemy potrzebowali od naszej nieruchomości. Czy np. mamy w planach za kilka lat powiększenie rodziny i co za tym idzie potrzebujemy dodatkowy pokój dla dziecka? Czy w zimie chcemy mieć osłonięte przed mrozem i chłodem auto i dlatego powinniśmy zdecydować się na garaż? Odpowiedzi na takie pytania ułatwią nam wybór odpowiedniej do naszych potrzeb nieruchomości.

Domy

W ofercie domów mamy możliwość zdecydowania się na zakup nieruchomości wolnostojącej, takiej w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Warto zastanowić się nad tym na jakiej nieruchomości najbardziej nam zależy. Dom wolnostojący ma zwykle największy ogród – jest nim niejako otoczony z każdej strony. Zwykle takie domy mają największa powierzchnię. Domy w zabudowie bliźniaczej mają to do siebie, że jedną ścianę dzielą z sąsiednim domem. Dzięki temu mniej płacimy za ogrzewania, ponieważ jedna ściana jest ogrzewana przez dwa domy – jednak warto mieć na uwadze także to że możemy słyszeć dużo hałasów dochodzących zza ściany. Ostatnim typem nieruchomości są domy w zabudowie szeregowej. Taki domy charakteryzują się tym, że mają bardzo niewielki ogródki, do których nie da się dotrzeć inaczej jak przechodząc przez całą powierzchnie domu – jest to niekorzystne rozwiązanie dla osób które są fanami prac w ogrodzie.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.