Dom i mieszkanie

Wykorzystanie przestrzeni domowej

0 37

Każdy dom i każde mieszkanie jest niczym więcej poza miejscem łącznie ścian, podłóg, sufitu i okien jeśli nie jest odpowiednio wyposażone. Każde lokum mieszkalne potrzebuje czegoś co nada mu wyrazisty charakter oraz jasno pokaże, że „tutaj się mieszka”.

mata dyw

By zacząć dostosowywanie przestrzeni mieszkaniowej należy zrobić listę pożądanych akcesoriów oraz sprawdzić co może znaleźć się w naszym mieszkaniu a co nie będzie możliwe w zainstalowaniu. Poza typowym wykończeniem: kładzenie płytek, malowanie ścian, czy ustawianie mebli można zastosować wiele trików, które polepszą funkcjonalność mieszkania.  Jednym z przykładów niestandardowych pomysłów na wykorzystanie przestrzeni domowej jest montowanie sufitów podwieszanych. Obniżają one niestety sufit właściwy, ale za to dają nam wiele możliwości. Są bowiem one miejscem, w którym można ulokować wiele ciekawych akcesoriów, jak np. lampki ledowe, nagłośnienie, wentylacja, urządzenia rtv czy przewody, które są długie i zbyt widoczne by leżały na podłodze. Sufity podwieszane są idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, które posiadają duży metraż.

Poza standardowym wstawianiem mebli warto pomyśleć nad zleceniem wykonania mebli na zamówieni. U dobrego stolarza można zamówić meble, których rozmiar oraz kształt będzie taki jaki zechcemy. Dzięki temu będzie mogli albo zaoszczędzić miejsce – bo przecież meble nie zawsze muszą posiadać kąty prosty – albo lepiej je wykorzystać. Więcej małych półek wygląda efektownie, zwłaszcza jeśli mają nietypowe kształty.

Wiele rzeczy można ukryć również w podłogach, coraz częściej słyszy się o ogrzewanych podłogach. Taki system grzewczy daje możliwość usunięcia zbędnych kaloryferów, które niepotrzebnie zajmują przestrzeń i są względnie niebezpieczne – z powodu metalowego wykończenia. Podgrzewane podłogi sprawiają, że w pokoju w szybki sposób wzrasta temperatura, a podłogi po których stąpamy wreszcie są ciepłe.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):