Wnętrza

Wykańczanie wnętrz – jakie firany wybrać?

22

Firany do salonu to podstawa

W oknach większości domów można zauważyć pojawiający się podobny motyw występowania firanek i zasłon. Można by nawet podjąć myśl, że jest to obowiązkowy wymóg. Oczywiście tak nie jest i wszelkie decyzje o zakupie firan do salonu, czy też firan do kuchni podejmowane są całkowicie dobrowolnie. Cieszy niezmiernie, że obecnie jest niesamowity wybór tego artykułu. Dziś można przykładowo zaopatrzyć się w niesamowicie eleganckie firany żakardowe. Wszystko wedle własnego uznania. Firany wykonane z żakardu są oferowane nie tylko jako firany do salonu, ale równie dobrze sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Wybór krojów i wielkości jest ogromny, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. firany do salonu

Jeśli natomiast w danym mieszkaniu występują okna w nietypowym kształcie lub rozmiarze, to i tak nic straconego. Chcąc wyposażyć swój dom w piękne firany do kuchni można dokonać zakupu firany na metry. Na szczęście coraz więcej miejsc oferuje tego typu zakup. Jest to o tyle wygodne, że jest możliwość od razu zamówienia obrobienia tkaniny. Dzięki temu w domu wystarczy zawiesić je w odpowiednim miejscu i praca skończona. Można cieszyć się eleganckim wystrojem. Pomimo tego, że wypełnianie w ten sposób otworu okiennego jest tak powszechne, jest spora grupa osób, które nie do końca rozumieją po co właściwie się to robi. Są one bowiem zdania, że okno ładniej wygląda takie „gołe”, a dodatkowo promienie słońca mają większą swobodę w dostawaniu się do pomieszczenia.

Firany z żakardu – wygoda bez prasowania

Innym stosowanym przez nich argumentem, że bez firanek ma się lepszy widok na to, co się poza domem dzieje. Nie można się nie zgodzić z tego typu argumentacją, ale posiadanie firan do salonu, czy każdego innego pomieszczenia ma w sobie wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają one chronić prywatność mieszkańców danego domostwa. Jest to swego rodzaju kurtynka, która nie pozwala wścibskim oczkom dokładnemu przyglądaniu się temu, co się w mieszkaniu dzieje. Dodatkowo zdecydowanie nie można zgodzić się z tym, że firany w jakikolwiek sposób blokują dopływ powietrza, czy słonecznych promieni. Szczególnie, gdy zawiesi się firany żakardowe. Ich zaletą właśnie jest wykonanie z materiału, który charakteryzuje się dużą przepuszczalnością. Nie trzeba zatem martwić się o niedotlenienie lub niedostateczne nasłonecznienie pomieszczeń, w których się znajdują. firany do salonu

Poza tym tego typu tkaniny idealnie chronią mieszkania przed kurzem i owadami mogącymi wpadać z dworu. Oczywiście nie twierdzi się, że pełnią one funkcję moskitiery, ale w jakimś sensie ograniczają wlatywanie różnych drobin do domu. Ktoś może powiedzieć, że przez to trzymają ten brud i wszelkie inne zanieczyszczenia na sobie. Oczywiście, że tak, ale nie ma przecież najmniejszego problemu, by firanki zdjąć, uprać i powiesić ponownie, prawda? Szczególnie, że na przykład żakardowe firany gotowe nie wymagają prasowania, więc prosto z pralki można umieścić je z powrotem na okno. Innym argumentem przemawiającym na korzyść przykładowo firan do salonu jest ich zdobniczy charakter. Pomieszczenia, w których wiszą firany wydają się bardziej eleganckie, niż te pozbawione tego typu tkanin.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.