Wnętrza

Wykańczanie wnętrz – jakie firany wybrać?

154

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza są firany i zasłony. Ich odpowiednie wykorzystanie i dopasowanie pozwala na stylową aranżację wnętrza, nie umniejszając funkcjonalności. Zarówno tkaniny na zasłony, jak i na firany powinny być odpowiednio dobrane względem przeznaczenia tj. mowa tu o grubości i typie materiału,  a także princie i kolorze. Jak więc dobrać idealne firany na metry do mieszkania i domu?

Firany do salonu to podstawa

W oknach większości domów można zauważyć pojawiający się podobny motyw występowania firanek i zasłon. Można by nawet podjąć myśl, że jest to obowiązkowy wymóg. Oczywiście tak nie jest i wszelkie decyzje o zakupie firan do salonu, czy też firan do kuchni podejmowane są całkowicie dobrowolnie. Cieszy niezmiernie, że obecnie jest niesamowity wybór tego artykułu. Dziś można przykładowo zaopatrzyć się w niesamowicie eleganckie firany z woalu. Wszystko wedle własnego uznania. Firany wykonane z gładkiego materiału są oferowane nie tylko jako firany do salonu, ale równie warto wziąć je pod uwagę przy projektowaniu pokoju dziecięcego.  Wybór krojów i wielkości jest ogromny, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. firany do salonu

Jeśli natomiast w danym mieszkaniu występują okna w nietypowym kształcie lub rozmiarze, to i tak nic straconego. Chcąc wyposażyć swój dom w piękne firany do kuchni można dokonać zakupu firany na metry. Na szczęście coraz więcej miejsc oferuje tego typu zakup. Jest to o tyle wygodne, że jest możliwość od razu zamówienia obrobienia tkaniny. Dzięki temu w domu wystarczy zawiesić je w odpowiednim miejscu i praca skończona. Można cieszyć się eleganckim wystrojem.

Firany na metry woal – wygoda bez prasowania

Posiadanie firan do salonu, czy każdego innego pomieszczenia ma w sobie wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają one chronić prywatność mieszkańców danego domostwa. Dodatkowo zdecydowanie nie można zgodzić się z tym, że firany w jakikolwiek sposób blokują dopływ powietrza, czy słonecznych promieni. Szczególnie, gdy zawiesi się firany z woalu. Ich zaletą właśnie jest wykonanie z materiału, który charakteryzuje się dużą przepuszczalnością. Nie trzeba zatem martwić się o niedotlenienie lub niedostateczne nasłonecznienie pomieszczeń, w których się znajdują. firany do salonu

Poza tym, tego typu tkaniny idealnie chronią mieszkania przed kurzem i owadami mogącymi wpadać z dworu. Oczywiście nie twierdzi się, że pełnią one funkcję moskitiery, ale w jakimś sensie ograniczają wlatywanie różnych drobin do domu. Ktoś może powiedzieć, że przez to trzymają ten brud i wszelkie inne zanieczyszczenia na sobie. Oczywiście, że tak, ale nie ma przecież najmniejszego problemu, by firanki zdjąć, uprać i powiesić ponownie, prawda? Szczególnie, że na przykład gładkie firany na metry nie wymagają prasowania, więc prosto z pralki można umieścić je z powrotem na okno. Innym argumentem przemawiającym na korzyść przykładowo firan na metry do salonu jest ich zdobniczy charakter. Pomieszczenia, w których wiszą firany wydają się bardziej eleganckie, niż te pozbawione tego typu tkanin.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.