Galerie i centra handlowe

Wielkomiejskie galerie

0 62

Wzrastającym trendem jest zabudowywanie nieużytkowanych lub zdewastowanych powierzchni miejskich galeriami oraz centrami handlowymi.

Wyrastające jak grzyby po deszczu budynki to często wielopoziomowe obiekty, które swoim majestatem przyćmiewają okoliczne zabudowania. Dla jednych tego rodzaju budynki mają rację bytu, gdyż zastępują tereny dotąd niezagospodarowane lub zniszczone, chronią przez wycieczkami włóczęgów i wandali w okolice oraz zasłaniają inne mało przyjemne dla oka obiekty. Dla drugich galerie handlowe są siedliskiem bezsensownie przemieszczających się tłumów, które sztucznie potęgują ruch. Uważają, że galeria przyczynia się do wzrostu natężania hałasu w okolicy, zanieczyszczenia powietrza i ogólnego braku swobody mieszkańców. Oba przeciwstawne fronty mają szczątkową rację, natomiast prawda leży gdzieś pośrodku.

Modern Shopping Architecture 2

Zabudowywanie nieużytkowanych lub zniszczonych skwerów, placów lub innych terenów daje możliwość zostawienia w spokoju obrzeży, które zwykle kojarzą się z ciszą i spokojem.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):