drzwi ze szkła
Wnętrza

Szklane drzwi w siedzibie firmy – pokaz stylu i nowoczesności!

0 62

Zastosowanie szkła w drzwiach wewnętrznych i przegrodach biurowych zapewnia niepowtarzalny i odważny, stylowy wystrój wnętrza i stanowi odświeżającą zmianę stylu w stosunku do tradycyjnego projektowania ścian i barier.

Przeszklone elementy są coraz bardziej popularne wśród architektów i projektantów wnętrz, ponieważ w parze z nimi nie idzie jedynie wygląd, ale również przekaz psychologiczny.

Jakie są korzyści wynikające z montażu drzwi szklanych w biurze?

Drzwi ze szkła niosą ze sobą same zalety, a są to m.in.:

  1. Szkło w drzwiach wewnętrznych optymalizuje rozkład naturalnego światła i podział przestrzeni.

Przez wiele lat pracownicy byli ukryci za ścianami, w przestrzeniach, które są albo zbyt wydzielone, albo zbyt dzielone i bardzo często pozbawione naturalnego światła. Zastosowanie bezramowych przesuwnych szklanych drzwi wewnętrznych w połączeniu z przeszklonymi ściankami działowymi, stworzyło nowe środowisko, korzystające z dopływu naturalnego światła do jego najbardziej centralnych punktów.

Jednocześnie bezramowe szklane przegrody pozwalają na odpowiedni podział przestrzeni, tworząc mniej lub bardziej hermetyczne strefy w zależności od stopnia skupienia lub dialogu, któremu mają sprzyjać. Przyczynia się do stworzenia jaśniejszego i przyjemniejszego środowiska pracy, ułatwiając zarówno prywatność, jak i komunikację, a także przyczyniając się do dobrego samopoczucia i większej wydajności pracowników.

  1. Wewnętrzne drzwi przesuwne: optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni

W przeciwieństwie do drzwi skrzydłowych, wewnętrzne szklane drzwi przesuwne, w połączeniu ze stałymi przezroczystymi ściankami działowymi, wprowadzają delikatne podziały przestrzenne. Jest to wymarzony sposób na wykorzystanie całej dostępnej powierzchni. Drzwi przesuwne zwiększają dostępność i umożliwiają swobodny przepływ światła oraz łączność między sąsiednimi pomieszczeniami.

Drzwi jednoskrzydłowe, duże przeszklenia, teleskopowe otwieranie kilku skrzydeł jednocześnie – rozwiązania są nieskończone, zaś każda przestrzeń może zyskać odrębną funkcję. Szklane drzwi pozwalają nie tylko na dzielenie przestrzeni, ale także jej łączenie.

  1. Drzwi przesuwne: optymalna dostępność i absolutna przejrzystość

Szkło przekazuje wszystkim pracownikom, a także klientom i dostawcom ukryty komunikat: zobowiązanie do przejrzystości. Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu pracy zespołowej i budowaniu zaufania wśród klientów, systemy drzwi szklanych i fronty drzwi przesuwnych są doskonałym narzędziem do przekazywania silnego przekazu Twojej marki.

Ponadto różne opcje dostępu i hamowania oferowane przez systemy przesuwne zapewniają dużą dostępność. Szerokie przejścia, pozbawione prowadnic podłogowych, miękkie lub samozamykające się urządzenia hamujące, systemy teleskopowe, wejścia narożne, to opcje, które pozwalają w każdej chwili dostosować tworzone przestrzenie do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

  1. Drzwi wewnętrzne, które ułatwiają komunikację

Dlaczego szklane drzwi wewnętrzne usprawniają komunikację? Wszyscy przecież czujemy się bardziej komfortowo podchodząc do kogoś, kogo widzimy. Szklane drzwi nie zatają przed nami ani złego nastroju szefa, ani jego entuzjazmu. O wiele bardziej onieśmielające jest pukanie do zamkniętych drzwi. Szklane drzwi i wewnętrzne przeszklone fronty łagodzą bariery, umożliwiając kontakt wzrokowy i większą kontrolę nad otoczeniem.

  1. Niepowtarzalny styl, nowoczesny design

Wewnętrzne szklane drzwi przesuwne i bezramowe fronty szklane dodają współczesnego charakteru i tworzą nowoczesne środowisko pracy na miarę XXI wieku.  Te podprogowe wiadomości są świetną formą komunikacji niewerbalnej.

  1. Trwałe i ekonomiczne materiały

W biurze ważne jest, aby inwestować w materiały, które będą solidne i trwałe na lata. Minimalistyczna estetyka bezramowych przesuwnych drzwi szklanych pozostaje współczesna i nowoczesna i to pomimo upływu czasu. Ponadto szkło jest niezwykle trwałe: nie blaknie i nie plami się tak jak inne materiały, co sprawia, że jest to bardzo opłacalna inwestycja.

  1. Higieniczne rozwiązanie

Chociaż szkło nie jest łatwe w utrzymaniu czystości, stosowane do jego pielęgnacji środki są na bazie octu lub alkoholu, czyli substancji, które skutecznie zwalczają bakterie i wirusy, co w czasach koronawirusa pełni niezwykle istotną rolę.

drzwi szklane

Drzwi szklane – wymarzony element wystroju Twojego biura

Nieważne czy wolisz tradycyjne czy bardziej innowacyjne wnętrza: drzwi szklane sprawdzą się w każdym z nich. To inwestycja na lata, która zadowoli Ciebie, Twoich pracowników oraz klientów. Już dziś wybierz drzwi ze szkła do Twojego biura.

Autor artykułu - 

Redaktor MK

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):