montaż podmurówki betonowej
Ogrody i tereny zielone

Sposób na wzmocnienie ogrodzenia – podmurówka betonowa

0 1065

Podmurówka betonowa jest ważnym elementem wykończeniowym niejednego ogrodzenia. To dolna część ogrodzenia, która jest oparta na gruncie lub w nim zagłębiona. Podmurówki betonowe są bardzo solidne, dlatego to częsty wybór osób, którym zależy na wysokiej jakości oraz trwałości ogrodzenia. W związku z tym, że oprócz funkcji praktycznej, podmurówki betonowe pełnią także funkcję dekoracyjną, powinny być wybrane z rozmysłem tak, aby pasowały pod względem estetycznym do reszty płotu.

Podmurówka betonowa – po co się ją wykonuje?

Podmurówka betonowa to prefabrykowana deska betonu, która doskonale izoluje przęsła siatki lub gotowych paneli od gruntu. Długość podmurówki dobiera się do długości ogrodzenia, tak aby stworzyła całość. Jej zastosowanie zwiększa trwałość oraz ma wpływ na wygląd ogrodzenia.

Podmurówki betonowe to często konieczne rozwiązanie, które umożliwia stworzenie pięknego ogrodzenia na każdym podłożu i w każdych warunkach. Podmurówki należy stosować zwłaszcza w przypadku wilgotnego i miękkiego terenu, ponieważ wilgotna gleba może powodować korozję i niszczyć ogrodzenie, a nierówności terenu osuwać je. Podmurówki warto zastosować także wtedy, gdy na podwórku przebywają zwierzęta. Podmurówka betonowa zapewni trwałość i dobry wygląd ogrodzenia, oraz uniemożliwi podkopy oraz przemieszczanie się płotu.

Korzyści po wybudowaniu podmurówki betonowej

Podmurówka betonowa przedłuży trwałość ogrodzenia, ale to nie jedyna zaleta. Zastosowanie podmurówki do ogrodzenia z paneli sprawi, że ogrodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Montaż nie wymaga wykonywania głębokich i niszczących wykopów w gruncie, a dodatkowe centymetry na dole ogrodzenia sprawią, że ogrodzenie stanie się wyższe. Dzięki temu zyskasz większą prywatność. Łączniki, które są stosowane do montażu są zazwyczaj bardzo uniwersalne, dzięki czemu można je połączyć z różnymi rodzajami słupów.

Jeśli będziesz chciał zmienić ogrodzenie, nie będziesz musiał zmieniać także podmurówki.

podmurówka betonowa

Podmurówki betonowe mogą być stosowane w każdych warunkach. Twoje ogrodzenie będzie stabilne oraz zapewni większe bezpieczeństwo. Jeśli na posesji domu będą bawić się dzieci, to zastosowanie podmurówki również jest rozsądnym rozwiązaniem. Zainstalowana podmurówka utrudni wchodzenie po ogrodzeniu. Podmurówka powstrzymuje także zwierzęta przed podkopami wokół ogrodzenia. Dzięki temu, posesji nie będą otaczały dołki, lecz schludne ogrodzenie.

Dlaczego warto w nią zainwestować?

Podmurówka betonowa skutecznie przedłuży trwałość ogrodzenia, więc zwolni Cię z ewentualnych kosztów związanych z częstą wymianą. Poza tym zapewnia szybką budowę podstawy ogrodzenia, co jest zaletą i dla inwestora, i wykonawcy. Jest to solidne rozwiązanie na lata. Ponadto płyty betonowe można skracać na dowolne wymiary, co sprawia, że podmurówka może zostać dopasowana idealnie pod wymiar płotu. Podmurówka wyrobiona specjalnie na zamówienia oraz założona przez fachowców to pewność wysokiej jakości oraz trwałości produktu.

Do jakich ogrodzeń się nada?

Ogrodzenie posesji znacznie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort domowników, dlatego ogrodzenie panelowe z podmurówką betonową to coraz częstsze rozwiązanie. Zastosowanie podmurówki betonowej do ogrodzenia z paneli nada ogrodzeniu zupełnie inny charakter. Niezwykle elegancko prezentuje się ogrodzenie panelowe z podmurówką w otoczeniu pnących i wysokich roślin przy ogrodzeniu. Podmurówka nadaje się także do ogrodzenia z metalowej siatki, deszczułek czy metalowych prętów. W zależności od płotu, czasami należy wykonać solidniejszą podmurówkę. Wtedy warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):