Dom i mieszkanie

Różne rodzaje blatów kuchennych – który z nich jest najlepszy?

54

Powierzchnia z kwarcu to najszybszy rozwijający się sektor na rynku blatów na całym świecie.

Blaty kwarcowe mają jedną ważną cechę wspólną – wszystkie niewykluczone, że może być zatytułowana pod nazwą Bretonstones, ponieważ są one produkowane na maszynie Breton, jest to produkt włoskiej firmy, która eksportuje maszyny na cały świat.
Maszyny Breton są obecnie dostępne w produkcji w wielu krajach, w tym Hiszpanii, Portugalii Czechach, Belgii, Chinach i USA co ciekawe, żadna taka maszyna nie jest dostępna do produkcji kwarcu w Wielkiej Brytanii, więc wszystkie powierzchnie, które wykończone są kwarcem w kuchni, zostały importowane z wielu źródeł międzynarodowych do produkcji w Wielkiej Brytanii.

Czy wiesz, że… Blaty kuchenne możemy wykonać z połączonych materiałów, wystarczy tylko złożyć odpowiednie zamówienie – wypowiada się ekspert z http://www.blatyzkamienia.pl

Wyróżnikiem pomiędzy wieloma konkurentami jest dostępna paleta kolorów. Silestone dodatkowo wyróżnia jego powierzchnię przez włączenie antybakteryjnego związku w całym rdzeniu powierzchni w ich zasięgu. Powierzchnia jest trwała i w przeciwieństwie do granitu, nieporowata. Tak jak granit ma wykończenie połyskowe, ale nie wymaga uszczelnienia. Zaprojektowane kwarcowe blaty oferują jednolity wzór więc to, co można zobaczyć w salonie będzie bardzo bliskie tego, co zostanie zainstalowane w Twojej kuchni. Kupujący powinien zawsze upewnić się czy otrzyma gwarancję producenta na każdy rodzaj powierzchni kwarcowej przed zakupem; niektóre z nich mają bardzo mało lub wręcz żadną gwarancję. Ponieważ wszystkie powierzchnie kwarcowe są podobne z wyglądu, powierzchni związku przeciwbakteryjnego nie może być łatwa w zidentyfikowaniu, ważne jest rozróżnienie przy zakupie silestone’u, czy jest to rzeczywiście Silestone.

Powierzchnie z granitu

Granit jest powierzchnią, która oferuje nabywcy klasyczny wygląd i połysk, jest pozyskiwany za pomocą środków naturalnych jest to opcja preferowana dla ogromnej liczby nabywców szukających bardziej wyjątkowego wykończenia.

Wytrzymały blat kuchenny
W skali Mohsa (twardość minerałów) granit uzyskuje 6/10 punktów. Granit naturalny nie ma jednolitego wzoru lub koloru. Wygląd mogą się znacznie różnić między płytami, a nawet w ciągu jednej płyty, wielu odbiorców jest właśnie tą cechą przyciągana. Jak z kwarcu, łączenia w granicie są niewidoczne. Granit jest krystaliczną strukturą, więc zawsze ma małe doły lub przestrzenie pomiędzy poszczególnymi kryształami mineralnymi. Zawiera on również naturalne pęknięcia, gdzie mogą pojawiać się rysy, jednak nie są one wadami strukturalnymi i nie wpływają negatywnie na funkcję lub wytrzymałość materiału. Występują one naturalnie i są uważane przez niektórych za część piękna kamienia. Niezależnie od tego czy wybierzecie blat z kwarcu czy też blat granitowy, pamiętać należy o tym, aby zawsze dbać o ich jakość. Brudny blat nie wygląda estetycznie, zaś rozmaite substancje mogą szkodzić powierzchni obu materiałów.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.