Inspektor nadzoru budowlanego
Budowa i remont

Remonty mieszkania

50

Mieszkania z rynku wtórnego

Gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego niejednokrotnie musimy je wyremontować by doprowadzić do stanu, który nas zadowoli. W przypadku mieszkań w kamieniach czy blokach bardzo często okazuje się, że konieczna jest wymiana okien na nowe, a także renowacja podłóg, odświeżenie koloru ścian, czy całkowita wymiana kafli. Aby zatem nie przechodzić przez remontowe piekło warto wcześniej zastanowić się w jaki sposób remont chcemy przeprowadzić i na jakim efekcie nam zależy. Na tym etapie możemy zwrócić się o poradę do architekta wnętrz.

Wymiana okien bardzo często jest koniecznością ponieważ stare niejednokrotnie są nieszczelne i nie spełniają swojej roli. To samo dotyczy wymiany kafli w kuchni i łazience. Często okazuje się, że mieszkanie nie było remontowane wiele lat i teraz na nas, jako nowych właścicielach, spoczywa obowiązek doprowadzenia go do stanu używalności.

remonty OlsztynSchludna, zadbana kuchnia i łazienka najlepiej świadczą o stanie mieszkania. Nawet jeżeli pozostała część domu pozostaje nieumeblowana to jednak stosunkowo wygodne i komfortowe życie już zostało zagwarantowane mieszkańcom – mają oni gdzie się umyć i przygotować posiłek.

Koszta remontów

Remonty często kojarzą się każdemu z dużymi kosztami i dużym sprzątaniem. Nie da się ukryć, że jest to w dużej części prawdą –  profesjonalista ma prawo żądać wysokiej zapłaty za swoją pracę. Warto jednak uświadomić sobie, że ta kwota będzie wpłacona jednorazowo – im lepiej zostanie wykonana praca tym dłużej będziemy mogli cieszyć się z jej pozytywnych wyników.

Podczas remontu nabytej nieruchomości, warto dobrze zastanowić się w jaki sposób ma wyglądać mieszkanie po skończonej renowacji. Chodzi o to by być zadowolonym przez długi czas z osiągniętych efektów i nie musieć powtarzać remontu w niedługim czasie. Z tego samego powodu warto wybierać produkty sprawdzonych, rzetelnych producentów, tak aby nie psuły się one i gwarantowały nam długoletnie ich użytkowanie.

Ostatnią kwestią remontową, jaką warto poruszyć jest sprawa wyboru profesjonalisty, któremu powierzymy naszą renowację. Wybrać sprawdzonego specjalistę, który zatroszczy się o dobre wykonanie swojej pracy. Nie warto oszczędzać na profesjonalistach, ponieważ są oni niejednokrotnie są gwarantem tego, że prac remontowych nie będziemy musieli niedługo powtarzać. Warto zatem zainteresować się czy nasi znajomi mogą nam polecić dobrych specjalistów w potrzebnych nam dziedzinach czy też znaleźć firmę cieszącą się dobrymi opiniami. Należy pamiętać, że tym co zapewni nam bezpieczeństwo pracy – płacimy dopiero po wykonaniu pracy, jedynie zaliczkę możemy wpłacić przed. Chodzi o to by nasz specjalista nie uciekł z pieniędzmi.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.