Usługi budowlane

Porządki po remoncie – do kogo się zwrócić?

41

W związku z trudną sytuacją na rynku pracy, osoby bezrobotne, które mają problem ze znalezieniem pracy coraz częściej decydują się na założenie własnej działalności. Mogą skorzystać z różnej pomocy, ulg, dotacji. W tym celu bezrobotny składa do swojego urzędu pracy wniosek o dotacje na założenie własnej działalności. Bardzo dużym plusem jest fakt, że taka dotacja jest bezzwrotna. Kwota dotacji jest różna i waha się w granicach od cztero- do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw państwowych. Jeżeli bezrobotny spełnia wszystkie wymagane warunki może otrzymać dotację w kwocie nawet około trzydziestu tysięcy złotych.

Usługi porządkowe? Żaden problem!

Kwota dotacji zależy od funduszy, jakimi dysponuje urząd pracy. Urzędy nie wymagają od bezrobotnego żadnego wkładu własnego. Jeżeli do wniosku jest dołączony dobrze opracowany biznes plan to zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Są także różne projekty unijne, które oferują wsparcie finansowe dla osób rozkręcających własny biznes, np. refundację kosztów związanych z wyposażeniem lub doposażeniem stanowiska pracy. Część osób decyduje się na założenie firmy, która zajmie się sprzątaniem. Profesjonalne sprzątanie cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem ze strony zarówno firm, jak i osób prywatnych. Firmy sprzątające w ofercie standardowej dla firm proponują: usuwanie kurzu z biurek, mebli, półek, parapetów, komputerów, telefonów, szafek, odkurzanie wykładziny dywanowej, mycie podłóg, mycie luster, czyszczenie wind, poręczy, drzwi wejściowych, opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie w czystości wraz z dezynfekcją pomieszczeń sanitarnych, pomieszczeń kuchennych, bieżące uzupełnianie środków czystości, papierów toaletowych. Niektóre firmy sprzątające chcąc przyciągnąć klientów stosują różne promocje i rabaty. Na przykład oferują przy rocznej umowie na sprzątanie firmy, gratisowe, raz w miesiącu, usługi sprzątania mieszkania lub domu. Spółdzielnie mieszkaniowe czy administracje osiedlowe też coraz chętniej korzystają z firm sprzątających i powierzają im sprzątanie klatek schodowych, mycie kabin windowych, mycie lamperii, sprzątanie w komorach śmietnikowych, mycie drzwi wejściowych, sprzątanie pomieszczeń wspólnych typu strychy, suszarnie czy wózkownie.

vector

A także utrzymywanie czystości parkingów, chodników, dróg wewnętrznych, odśnieżanie, koszenie trawników, utrzymywanie klombów, dbanie o place zabaw. Firmy zajmujące się profesjonalnym sprzątaniem oferują także usługi osobom prywatnym. Oferują nie tylko standardowe sprzątanie domów czy mieszkań, ale także sprzątanie po wynajmie, sprzątanie Vector po remoncie, sprzątanie SOS, czyli usługę polegającą na sprzątaniu w sytuacjach awaryjnych- doprowadzenie mieszkania do porządku w możliwie najkrótszym czasie i usługę „generalne porządki przedświąteczne”. Powierzając firmie sprzątającej nasze mieszkanie, w umowie szczegółowo określamy zakres prac porządkowych. Firmy korzystają z profesjonalne sprzętu i używają ekologicznych, biodegradowalnych, wydajnych środków czystości, przyjaznych alergikom.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.