Budowa domu

Pompy ciepła – przyszłość ogrzewania

41

Ludzie zajmujący się budownictwem i technologiami wciąż poszukują rozwiązań mających na celu dostarczyć najbardziej optymalne rozwiązania w zakresie ogrzewania. Co to znaczy optymalne? W tym przypadku przede wszystkim tanie ponieważ lwią część wszystkich wydatków na dom w ciągu roku pochłaniają koszty ogrzewania. Każdy z dotychczasowych sposobów ogrzewania mas woje wady i zalety jednak nadal możemy mieć odczucie, że człowiek nie dość dobrze radzi sobie z tego rodzaju techniką. Posiada ona wiele wad i niedoskonałości, które skutecznie odstraszają potencjalnych klientów. Ale pojawiło się światełko w tunelu.

Eko energia z pompy ciepła

Coraz większe zainteresowanie na rynku budownictwa budzą pompy ciepła, które są dobrze znane z różnych innych urządzeń takich jak chłodziarki czy zamrażarki. Co to jednak ma wspólnego z zapewnianiem ciepła w pomieszczeniach? Jak się okazuje bardzo wiele. Otóż tą samą zasadę można zastosować w sposób odwrotny i pozyskiwać ciepło a następnie „transportować” je do zimnych wnętrz naszych domów. Chodzi tu najczęściej o ciepło z wnętrza ziemi. Szacuje się że na kilkanaście lat pompy ciepła zdobędą 20% rynku ogrzewania domów jednorodzinnych ponieważ:

  • dają one czystą energie, która jest ekologiczna;
  • pompy są łatwe w obsłudze;
  • zmniejsza się cena ogrzewania.

pompa_cieplaPodsumowanie

To wszystko powoduje, że zainteresowanie pompami jest coraz większe i prognozuje się że nadal będzie rosło. Obecnie technologia ta stosowana jest przede wszystkim w domach jednorodzinnych ale planowane są wdrożenia w budynki wielopiętrowe i inne obiekty. Wszędzie tam gdzie potrzeba jest tania energia pompa ciepła może być odpowiedzią na archaiczne i pełne wad technologie.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.