Aktualności

Okna z drewna popularne bardziej od PCV

0 72

Jednym z najważniejszych i niezbędnych elementów domu są oczywiście okna. To one wpływają na temperaturę, jaka panuje w danym domu czy mieszkaniu, stanowią izolację przed hałasem i chronią przed włamaniami. Jednak zanim będą mogły spełniać te funkcje, trzeba zdecydować, jakie okna mają się znaleźć w danym miejscu. Drewniane czy PCV? W tym artykule przeczytasz o tym, czy okna drewniane są popularniejsze od plastikowych i dowiesz się, jak wypadają jedne i drugie, co pozwoli Ci podjąć korzystną dla Twojego miejsca decyzję.

Które okna wybrać?

Jeśli urządzasz mieszkanie lub dom, z pewnością chcesz wybrać do niego to, co najlepsze. Czy jednak zawsze istnieje na to idealne rozwiązanie? Wiele zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań i gustu. W przypadku okien bardzo ważne jest, aby były one jednocześnie funkcjonalne oraz ładne. Dwoma najpopularniejszymi typami okien są okna drewniane i okna PCV i każdy z tych typów ma swoje cechy szczególne. Choć w ostatnich latach wielu ludzi wymienia okna drewniane na okna PCV, nie oznacza to, że te drugie są lepsze pod względem użyteczności.

Okna PCV i okna drewniane

Chcąc porównać obydwa typy okien, trzeba przeanalizować ich poszczególne cechy. Okna plastikowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne, ponieważ często przedstawia się je jako okna lepsze od przestarzałych okien drewnianych, które miały być mniej szczelne i które uważane są za okna starej generacji. Należy jednak pamiętać, że tak jak w każdej branży, również w stolarstwie ma miejsce nieustanny rozwój, dzięki któremu nowe drewniane okna w niczym nie ustępują oknom plastikowym.

 

Okna PCV są popularne, ponieważ nie trzeba ich odmalowywać tak, jak okien drewnianych. Jest to jednak argument, który nie przemawia do wszystkich, ponieważ okna drewniane trzeba odnowić zaledwie raz na kilka lat czy nawet rzadziej, w zależności od warunków mieszkalnych i rodzaju farby. Nie jest to zatem uciążliwy obowiązek i zajmuje niewiele czasu. Plastikowe okna są często wybierane przez tych, którzy lubią minimalistyczny wystrój, ponieważ okna te charakteryzują się właśnie minimalizmem – mają zazwyczaj neutralny kolor, na przykład biały lub szary, a sam plastik również jest materiałem wizualnie zimnym. Jeśli chodzi o funkcjonalność okien, zarówno okna PCV, jak i okna drewniane sprawdzają się jako ochrona przed hałasem dochodzącym z zewnątrz oraz mrozem. Warto wiedzieć natomiast, że okna drewniane są mocniejsze niż okna plastikowe – są bardziej odporne na uszkodzenia.

Oprócz swojej funkcjonalności okna drewniane czy okna aluminiowo-drewniane są doceniane również za to, że są uniwersalne pod względem wizualnym. Drewno prezentuje się świetnie w absolutnie każdej aranżacji wnętrz, ponieważ jest materiałem naturalnym, a więc ponadczasowym. Co więcej, drewno może być pomalowane na każdy kolor, dlatego znacznie łatwiej jest dopasować takie okna do konkretnych pomieszczeń. Oprócz tego do okien drewnianych możesz dopasować także okiennice, które nadają każdemu domowi dodatkowego uroku i są jednocześnie przydatne.

Drewniane okna dodają każdemu mieszkaniu czy domowi przytulnej aury, dzięki czemu są nieustannie popularne. Warto pamiętać, że nowoczesne rozwiązania pozwalają na wykonywanie okien z drewna, które są szczelne i ładne, dlatego decydując się na takie okna, dostajesz produkt wysokiej jakości. Warto szukać ich w firmach stolarskich, bo to tam możesz zamówić takie okna, jakie są Ci niezbędne i nie musisz chodzić na kompromisy, kupując gotowe okna, w których chciałoby się coś zmienić.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):