Aktualności

Ocieplać czy nie?

0 34

Lato trwa w najlepsze a razem z nim przeprowadzana jest większość prac budowlanym. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się systemy dociepleń, które gwarantują sporą oszczędność podczas zimowego okresu grzewczego. Modę na takie rozwiązania łatwo wytłumaczyć. W boomie budowlanym w latach 90 nie dysponowaliśmy jeszcze takimi systemami ani materiałami pozwalającymi skutecznie ocieplić budynki. Stąd po wprowadzeniu do oferty firm wallbudowlanych docieplenia stały się rynkowym hitem. Docieplano bloki, domy, kamienice i wszystko co tylko można było docieplić. Dzisiaj ilość takich robót się co prawda zmniejsza ale nadal niedocieplane budynki często są poddawane takim działaniom.

Czy to się opłaca? Oczywiście, że tak – inaczej nikt by tego nie robił. Pytanie nie powinno jednak czy a kiedy się zwraca. To naturalnie zależy od wielu czynników takich jak cena i system docieplenia, kubatura budynku i rodzaj ogrzewania. Docieplenia są szczególnie rekomendowane dla domów wolnostojących gdyż utrata ciepła z takich obiektów jest proporcjonalnie największa. największe są zatem oszczędności i przeciętnie właściciel budynku powinien spodziewać się zwrotu kosztów (uwzględnionego w obniżeniu rachunków za ogrzewanie po około 10-15 latach. Zatem im wcześniej zaczniemy tym lepiej – a obecna pogoda bardzo sprzyja takim pracom.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):