Dom i mieszkanie

Mieszkanie dla młodych Gdańsk – łatwy start w dorosłość

71

Zakup wymarzonego mieszkania to jeden z najważniejszych kroków w dorosłość, jakie może wykonać młody człowiek. Znalezienie własnego miejsca na ziemi sprzyja osiągnięciu tak długo wyczekiwanej samodzielności oraz niezależności finansowej. Biorąc pod uwagę wysoki nakład finansowy, jaki wiąże się z dokonaniem tej ważnej decyzji, zwykle pierwsze mieszkanie Polacy kupują na kredyt. Obecnie mogą również skorzystać z programu rządowego wsparcia Mieszkanie dla Młodych, które znacznie ułatwia zakup pierwszego lokum.

Mieszkania dla młodych Gdańsk cieszą się coraz większą popularnością

Na rynku nieruchomości w ciągu ostatnich lat widać znaczne ożywienie, jednak zdaniem ekspertów nie było to spowodowane wdrożeniem programu Mieszkanie dla Młodych. Jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy analitycy rynku nieruchomości wskazali brak odpowiednich mieszkań, spełniających kryteria rządowego programu. Naprzeciw temu problemowi wyszli deweloperzy, którzy postawili mieszkania z rynku pierwotnego, spełniające wszystkie z ustawowych wymogów programu Mieszkania dla Młodych.

Jednym z deweloperów oferujących mieszkania dla  młodych Gdańsk jest między innymi ECO- Classic, firma oferująca nowe mieszkania w Gdańsku, które spełniają wymogi przyznania rządowego dofinansowania. W Gdańsku powstaje nowoczesne osiedle Wolne Miasto, które łączy w sobie klimat roślinności w stylu angielskich ogrodów z niezrównanym krajobrazem nadmorskich wzgórz. Osiedle zlokalizowane jest zaledwie 5 km od centrum Gdańska. Niezwykle dogodna lokalizacja pozwala na połączenie zacisznego mieszkania oraz wygody, pozwalając na łatwe i szybkie przemieszczanie się w obrębie centrum miasta.

Jakie mieszkania dla młodych w Gdańsku są obecnie najbardziej poszukiwane?

Młodzi ludzie decydując się na zakup pierwszego mieszkania najczęściej wskazują cenę, jako najważniejszy czynnik decydujący o zakupie. Jednak nie zawsze stawka ma priorytetowe znaczenie, oprócz niej liczą się także bezpieczeństwo oraz dogodna lokalizacja. Wśród miast cieszących się największą popularnością wśród młodych ludzi wymienia się Gdańsk oraz Warszawę. Analitycy rynku nieruchomości podkreślają, że wybierając Mieszkanie dla Młodych w mieście Gdańsk znacznie mniej zapłacimy za m2 mieszkań dużych, o powierzchni przekraczającej 60 m2. Znacznie drożej wyceniane są mieszkania mieszczące się w zakresie od 40 do 60 m2, jednak to najmniejsze mieszkania, poniżej 40 m2 osiągają w Gdańsku najwyższą cenę. Warto jednak podkreślić, że tendencja ta jest właściwa typowo dla gdańskiego rynku nieruchomości i znacząco różni się w innych częściach Polski.  Mieszkanie dla młodych Gdańsk musi być nowoczesne, wykonane w nowej zabudowie. Nie mniej znacząca jest dogodna lokalizacja oraz dobrze przemyślana infrastruktura osiedla. Młodzi ludzie wybierając mieszkania zdają sobie sprawę, że nierzadko jest to decyzja, która będzie rzutowała na jakość całego ich życia, dlatego przy wyborze biorą pod uwagę wiele różnych czynników.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.