Budowa i remont

Kupno materiałów budowlanych

0 31

Rozważając decyzję o budowie domu lub remoncie mieszkania należy przemyśleć sprawę zakupu odpowiednich materiałów budowlanych. Bez nich nie da się obejść na żadnej budowie oraz nie da się wykonać żadnego remontu.

Digger

By nie przepłacić przede wszystkim należy dokładnie obliczyć nasze zapotrzebowania. Dla przykładu jeśli mamy zamiar stawiać ściany należy przemnożyć wszystkie wymiary, a otrzymany wynik w metrach kwadratowych przemnożyć przez koszt zakupu danego materiału. Oczywiście nie powinno się zamawiać towarów w ilości, która zaledwie wystarczy – zawsze trzeba przyjąć pewien margines błędu lub zniszczenia materiału – często przecież zdarza się, że coś trzeba będzie przerobić, przyciąć i tak dalej. Przyjmuje się, że zamawia się około 7-10% towaru więcej niż w rzeczywistości potrzebujemy. Jeśli materiały budowlane nam jednak zostaną zawsze możemy je wykorzystać wykonując ciekawe dodatki,  o których wcześniej nie myśleliśmy.

Koszt zakupu materiałów budowlanych może być uwarunkowany różnymi czynnikami. Wszystkie sklepy oraz hurtownie budowlane mają różne ceny, jeśli chcemy kupić wszystko w niesieciowej hurtowni zawsze możemy liczyć na możliwość dogadania się w sprawie ceny, jeśli zostaniemy stałym klientem lub dokonamy dużego zamówienia powinniśmy liczyć na zniżkę. W przypadku marketów budowlanych nie możemy liczyć na obniżkę cen, natomiast firma gwarantuje nam jakość towarów, na które mamy gwarancję, poza tym towar jest dobrze zapakowany i wyeksponowany na sklepowych półkach, regałach lub paletach.  Coraz więcej osób dokonuje takich zakupów w sieci, nie jest to w pełni bezpieczne, gdyż nigdy nie wiadomo w jakim faktycznie stanie znajduje się dany produkt, a przecież jakość towarów w przypadku budowy lub remontu jest niesamowicie istotna.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):