Budowa domu

Kiedy budujemy

0 46

Budowa domu to zajęcie na co najmniej kilka miesięcy. Najlepiej zacząć budowę zaraz po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Warto pamiętać, że ich uzyskanie może nam zająć nawet kilka tygodni o ile wszystko się zgadza i urzędy nie będą widzieć żadnych przeszkód.

barnstable-conversion-1436721-m

Firmę budowlaną należy załatwić nawet kilka miesięcy przed rozpoczęciem planowej budowy, gdyż budowlańcy często mają bardzo napięte grafiki na długi czas do przodu. Jeśli jednak zdecydujemy się budować samemu wespół z pomocnikami – najczęściej jest to ktoś z rodziny bądź znajomych, musimy pamiętać, że nawet przy stosunkowo szybkim tempie potrzebujemy kilkunastu tygodni by uzyskać stanu surowy budynku.

Budowę najlepiej zacząć wczesną wiosną – wtedy – po pierwszych roztopach, gdy temperatura wzrasta do 10 stopni Celsjusza i wyżej rozmarza ziemia i można spokojnie przygotować fundamenty – jeśli budujemy bez użycia koparki musimy przygotować się na trudne i męczące zadanie, które wymaga wiele siły i czasu. Po wybudowaniu fundamentów nasza budowa wznosi się powoli do góry – wtedy temperatura już nie jest bardzo istotna, ale istotne są opady deszczu czy gradu. Podczas nieprzyjemnej pogody nie sposób pracować, nie jest to zresztą wskazane dla budowy, gdyż świeżo stawiana konstrukcja może źle znosić takie warunki atmosferyczne. Jeśli jednak pogoda nie stoi na przeszkodzi nasza budowa powinna trwać nie dłużej niż od połowy lub końca marca do pierwszych mrozów czyli do początku lub połowy października. Jeśli skończymy szybciej będziemy mogli być z siebie zadowoleni, a wykończenie wnętrz nie będzie problemem, nawet gdy spadnie śnieg.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):