Wnętrza

Kamień – ponadczasowy element wystroju każdego wnętrza

0 185

Urządzając własny dom, każdy z nas sięga po design i trendy, które najbardziej mu odpowiadają. To przecież oczywiste, że różnym ludziom podobają się różne rzeczy. Ci, którzy nie mają skonkretyzowanego gustu, kierują się raczej nowinkami ze świata wnętrzarskiego. Decydują się wówczas na to, co podpowiada Internet lub magazyny. Które podejście jest lepsze? Wydaje się, że to pierwsze. W momencie, gdy wnętrza naszego domu urządzone są zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami, mamy pewność, że szybko nam się nie znudzą. Poza tym moda ma to do siebie, że przemija. To, co dziś jest na topie, nie musi być interesujące nazajutrz.

Są jednak takie elementy wystroju wnętrz, które wpisują się wręcz idealnie w ponadczasowość designerską. Gdy ktokolwiek się na nie decyduje, może być pewnym, że nie pożałuje swojej decyzji. Naturalne drewno, stonowane barwy i oczywiście kamień! Dlaczego to właśnie kamień jest tak pożądanym surowcem? Gdzie dokładnie się go używa i na czym polega jego uniwersalność w pomieszczeniach o różnorodnych stylach? Podpowiadamy!

Największe zalety kamienia stosowanego we wnętrzach

Otóż kamień, a już w szczególności marmur, to idealny element wystroju wnętrz w postaci płytek. To jeszcze nie wszystko. Tego rodzaju kamień świetnie wygląda też, jako dodatek, element mebli i dekoracji. Jego największą zaletą jest to, że doskonale sprawdza się we wnętrzach o różnych stylach. Niezależnie od tego czy mamy dom urządzony w stylu klasycznym, retro czy loft – kamień zawsze będzie wyglądał dobrze. Na pierwszy plan wyłania się zatem jego uniwersalność, ponadczasowość i szerokie zastosowanie.

ściana z użyciem kamienia

Aranżując wnętrze swojego domu, warto pomyśleć o elementach wykonanych z kamienia. Firma Kamieniarz Sp. z o.o. oferuje wysokiej jakości materiały, które odmienią wnętrze i nadadzą mu designerski wygląd.

Poza tym ludzie kochają naturalne surowce za ich klasę i elegancję. Cenią sobie wprowadzaną dzięki temu wyjątkową atmosferę. Kamień jest w stanie sprawić, że nasz dom nabierze specyficznego charakteru. Nie uzyskamy takiego efektu żadnymi innymi zabiegami. Wystarczy, że podłoga w kuchni będzie wykonana z kamienia albo elementy łazienki będą posiadały kamienne wykończenia – momentalnie zmienia się cała przestrzeń.

Gdzie można zastosować kamień?

Kamienne płytki, na przykład marmurowe mogą być elementem aranżacji zarówno kuchni, jak i łazienki czy innych pomieszczeń. Reprezentacyjny charakter nadadzą także korytarzowi. Decydując się na rodzaj w dużym formacie, zyskujemy efekt pięknej podłogi lub ściany. Delikatne i jasne kolory sprawdzają się w małym wnętrzach, a te nieco ciemniejsze w dużych. Zaaranżowane w ten sposób pomieszczenia nie wymagają nawet dodatkowych dekoracji.

Co więcej, marmurowe lub inne kamienne płytki możemy wykorzystać także, jako ozdobny detal i wykończyć nimi na przykład prysznic czy kuchenny blat. Od jakiegoś czasu kamienne płyty wykorzystuje się także na płaszczyznach pionowych, między innymi ścianach. W taki sposób można zaakcentować kolejne przestrzenie domu, na przykład strefę wypoczynkową. Jak widać, potencjał aranżacyjny jest tu ogromny. Zasadnicza kwestia polega jednak na tym, aby kamień zamawiać u sprawdzonych źródeł. Schody, parapety, kominki, podesty – wykonanie wszystkich tego rodzaju akcentów musi iść w parze z doświadczeniem. Inaczej efekt nie będzie zadowalający.

Jeśli zależy nam na nietuzinkowych elementach wystroju z użyciem kamienia oraz idealnym dopasowaniu do naszego wnętrza – powinniśmy zastanowić się nad doborem odpowiedniej do tego firmy, która w swojej ofercie dysponuje profesjonalnym sprzętem do cięcia i obróbki kamienia oraz zespołem fachowców oferujących doradztwo. Decydując się na skorzystanie z usług tego rodzaju firmy, mamy pewność, że uzyskamy wymarzony efekt. Może oczywiście zatrudnić fachowca, samodzielnie kupić kamień i liczyć na to, że powstaje z tego piękny akcent w domu. Wówczas musimy się jednak liczyć ze sporym ryzykiem. Obróbka kamienia nie jest bowiem tak łatwa, jak mogłoby się wydawać.

Artykuł powstał przy współpracy z Kamieniarz Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 337c

52-402 Wrocław

www: Blaty z kamienia – blatyzkamienia.pl

tel: +48 600 411 072

schodyzkamienia@gmail.com

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):