nieruchomości wrocław
Aktualności

Jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu?

0 47

Wrocław to jedno z najbardziej urokliwych miast w Polsce. Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich kilku dekad zyskał niesamowitą popularność nie tylko turystyczną, ale również mieszkaniową. Dlaczego?

Głównym powodem jest to, że miasto ma wysoce rozbudowaną infrastrukturę. Każda dzielnica ma łatwy dojazd do centrum, a umiejscowienie najważniejszych ośrodków miejskich jest bardzo dobrze przemyślane.

Drugą zaletą Wrocławia jako miasta do życia jest stale rozwijający się i dynamiczny rynek nieruchomości. Można powiedzieć, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, ponieważ ofert wynajmu czy zakupu domów, mieszkań, apartamentów i kawalerek jest z każdym dniem coraz więcej.

Co się najlepiej sprzedaje?

Największe zapotrzebowanie jest oczywiście na mieszkania, ponieważ to na nich zależy najbardziej przyjeżdżającym do miasta studentom i młodym dorosłym, którzy są największym odsetkiem mieszkańców Wrocławia. Dlatego też najwięcej tego typu nieruchomości można znaleźć w samym centrum miasta, a także przy ośrodkach akademickich. Warto jednak dodać, że cena kawalerek w centrum jest bardzo wysoka i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Nie znaczy to, że domy mieszkalne są czymś mniej pożądanym. W dzielnicach już bardziej oddalonych od centrum nie brak domków jednorodzinnych czy całych osiedli mieszkaniowych dla rodziny. Jest to bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ wrocławskie budownictwo domów skupia się przede wszystkim na okolicy bogatej w tereny zielone, które cechują się ciszą i spokojem bez miejskiego gwaru.

W centrum Wrocławia oprócz kawalerek popularne są również bogate apartamenty. Nie da się ukryć, że miasto jest jednym z bardziej zurbanizowanych w Polsce, dlatego zatrudnienie w branżach IT rozwija się dużo szybciej niż w innych miastach. Dzięki temu na apartamentowce decyduje się coraz więcej wyższej klasy średniej, która we Wrocławiu ma dużo lepsze dochody.

Inwestycje

Oprócz branży technologicznej czy finansowej największymi zarobkami mogą się również pochwalić agenci nieruchomości na terenie Wrocławia. Można już zauważyć, że rynek ten jest wysoce rozwinięty, dlatego wszelkie inwestycje w domy czy mieszkania pod wynajem są tam bardzo opłacalne.

Gdzie najlepiej inwestować?

Rzeczą oczywistą jest, że nieruchomości zlokalizowane w centrum Wrocławia i na Starym Mieście cieszą się największą popularnością, jednak warte uwagi są również budynki w rejonach Nadodrza, Borka lub Fabryczna. To właśnie w tych okolicach znajduje się najwięcej luksusowych apartamentowców czy osiedli, natomiast jeśli chodzi o obrzeża Wrocławia, to wśród bardziej obleganych można wymienić Psie Pole, Jagodno, Sołtysowice, Księże Małe czy Stabłowice.

Warto jednak dodać, że moda na najbardziej atrakcyjną dzielnicę stolicy Dolnego Śląska bardzo szybko się zmienia. Oprócz powyższych  wysokie wyniki inwestycyjne mają również okolice Biskupina, Sępolna czy Krzyków.

Wszystko zależy oczywiście od preferencji kupca, miejsca jego pracy, ilości lokatorów, czy wielu innych czynników, które przecież każdy ma zindywidualizowane.

wrocław nieruchomości

Kwestia ceny

Największe wyceny domów czy mieszkań można znaleźć na Śródmieściu czy na Starym Mieście. Tam cena za metr kwadratowy może sięgać nawet 8000 złotych. Dużo tańsze oferty można znaleźć w okolicach Fabrycznej czy Krzyków, jednak najtańszym obszarem na wrocławskim rynku nieruchomości jest Psie Pole. Ma to związek z tym, że dzielnica ta jest najbardziej wysunięta od centrum, zatem zwolennicy sielankowego spokoju na pewno będą zadowoleni.

Ciekawym przypadkiem jest również cena mieszkań na Biskupinie. Choć dzielnica ta nie leży blisko centralnych ośrodków miejskich, to ceny mieszkań są bardzo zbliżone do tych na Śródmieściu. Wiąże się to z prestiżem owej okolicy. Duża przestrzeń z naturalną zielenią czy miejsca wypoczynkowo-rekreacyjne sprawiają, że nieruchomości na owej dzielnicy stają się jednymi z najbardziej pożądanych, mimo wysokich cen.

Można zatem zauważyć, że rynek nieruchomości we Wrocławiu jest bardzo wyjątkowy. Przez swoją różnorodność i ciągły rozwój praktycznie nie ma wad, gdyż jest dostosowany do potrzeb każdego zawodu, klasy społecznej i do każdego człowieka. Najlepszą drogą będzie skonsultowanie się z agentem nieruchomości na terenie Wrocławia, aby mieć pełen obraz dla inwestycji. Warto więc przemyśleć nie tyle zakup mieszkania w najpiękniejszym mieście Dolnego Śląska, ile inwestycje i wejście na rynek właśnie we Wrocławiu, gdyż szanse niepowodzenia czy bankructwa w tym biznesie są wyjątkowo niskie, jeśli tylko odpowiednio do niego podejdziemy.

Autor artykułu - 

Redaktor MK

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):