brama garażowa
Budowa domu

Jak wybrać najlepszą bramę garażową?

79

Budowa domu to kosztowna inwestycja, ale też dająca dużą satysfakcję po jej zakończeniu. Posiadamy własne miejsce do życia, zapewniające prywatność i wygodę. Technika budowlana pozwala na realizację nawet bardzo śmiałych projektów. Materiały wysokiej jakości gwarantują dużą trwałość. W większości domów jednorodzinnych znajdziemy również garaże, dzięki którym parkowany w nim samochód dłużej będzie się cieszył dobrym stanem technicznym. Zastanówmy się jednak nad bramą garażową. Jakiej potrzebujemy i czym powinna się charakteryzować?

Rodzaje bram garażowych

Na rynku dostępne są cztery rodzaje bram garażowych. Różni je sposób zamykania oraz to jak zostały wykonane.
Bramy uchylne to pierwszy rodzaj. Cieszą się największą popularnością. Sposób ich otwierania wymusza na właścicielu garażu posiadanie dużego podjazdu. Powoduje to fakt, że dolna część bramy wychyla się na zewnątrz. Niedostateczna ilość miejsca przed garażem nie pozwala na zamontowanie bramy tej odmiany.
Kolejny rodzaj to bramy segmentowe boczne i górne. Świetnie sprawdzają się na krótkich podjazdach. Przeszkodą nie jest nawet bezpośrednie graniczenie garażu z ulicą. Ich duża szczelność pozwala na montaż w ogrzewanych garażach.
Bramy rolowane są trzecim rodzajem. Bardzo proste w użyciu oraz nie wymagające dużych, wolnych przestrzeni. Posiadają już wbudowany napęd elektryczny.
Ostatni rodzaj to bramy dwuskrzydłowe, otwierane są na boki. Można nazwać je klasycznymi. Tak jak w przypadku odmian uchylnych, stosuje się je tam gdzie są duże podjazdy. W niektórych modelach, konstrukcja nie pozwala na zamontowanie napędu zdalnego.

Jak się nie pomylić przy wyborze bramy?

bramy garażowe

Jak już wspomniano powyżej, przy wyborze bramy bardzo ważna jest wielkość podjazdu. Szczególnie odmiany dwuskrzydłowe i uchylne do prawidłowego funkcjonowania potrzebują sporo miejsca. Pozostałe rodzaje można montować w niemal każdym przypadku.
Energooszczędność bramy ma znaczenie w przypadku ogrzewanego garażu. Połączenie z bryłą budynku wymusza zakup szczelnej bramy. W tej kategorii najlepsze są typy segmentowe, z dodatkowym ociepleniem. Niosą ze sobą oszczędności na ogrzewaniu.
Długi okres użytkowania bramy to też ważna sprawa. Asortyment renomowanej firmy z pewnością daje większą trwałość niż tańsze produkty. Cena jest wyższa, lecz warto zainwestować na dłuższy czas.
Dobrym rozwiązaniem jest też dopasowanie wyglądu bramy do estetyki całego budynku. Na rynku dostępne są rozmaite kolory i wzory bram, co pozwoli na dostosowanie ich do każdego domu.

Obecnie firmy proponują różnorodne bramy garażowe – każdy klient znajdzie dopasowany dla siebie produkt. Podczas zakupów warto poradzić się specjalistów w zakresie tego w jaki sposób wybrać najkorzystniejszy model bramy garażowej, dopasowany do swoich potrzeb. Warto sprawdzić ofertę bram firmy Grodex – są to doświadczeni specjaliści, więc zapewnią wysoką jakość usług.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.