Aktualności

Inteligentny dom

0 29

Technika idzie naprzód w każdej dziedzinie życia ale można odnieść wrażenie, że w budownictwie szczególnie szybko. Ten kto zastanawia się obecnie nad budową domu powinien mocno się zastanowić na tak zwanych „inteligentnym domem”. Ta nazwa została użyta przez twórców sprzętu elektronicznego do domów, które w założeniu mają znacznie ułatwić nam życie. Systemy takie charakteryzują się przepływem informacji pomiędzy poszczególnymi modułami inteliodpowiedzialnymi za inne rzeczy. Mamy więc możliwość opuszczenia rolet w całym domu za pomocą jednego przycisku.

Inteligentne systemy zadbają o oszczędność energii i wyłączą światło kiedy zauważą, że w pokoju nie ma nikogo. Dodatkowo poinformują nas kiedy jakiś system (np. klimatyzacji) będzie wymagał naprawy. Pomogą nam też zmienić nasze mieszkanie w ciągu kilku minut w miejsce przyjazne gościom – specjalny tryb nam to umożliwi. Czy jednak ta inteligencja jest aż tak dobra? Ze względu na to, że technologie te dopiero raczkują i nie oferują jeszcze jakiegoś ogromnego spektrum usług nie wydają się być koniecznością dzisiaj. Ale z pewnością wyznaczają pewien kierunek i możemy się spodziewać, że za jakiś czas budowane będą tylko inteligentne domy.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):