cięcie drewnianej deski
Sprzęty i Materiały Budowlane

Frezarki, maszyny i piły do drewna

0 227

Obrabianie drewna jest jednym z ważniejszych etapów produkcji różnych drewnianych przedmiotów. Meble, ramy okienne, drzwi oraz podobne elementy, można bez problemu pozyskać, używając właściwej maszyny oraz części.

Maszyny, które dostępne są w ofercie firmy, służą do obróbki drewna oraz do produkcji drewnianych mebli, okien i innych. Można się zaopatrzyć zarówno w maszyny całkiem nowe, jak i te używane. Frezarki, piły oraz inne maszyny do cięcia i obróbki drewna, posiadają części, które mogą się zużyć po pewnym czasie. Dobra firma jest przygotowana na taką ewentualność – oprócz poszczególnych urządzeń, możemy również zakupić odpowiednie części zamienne i dodatkowe. Różnorodne frezy oraz wiertła umożliwiają dokonywanie cięcia i obróbki drewna na niejeden sposób. W zależności od naszych potrzeb, można dopasować właściwe końcówki do maszyn.

Zalety poszczególnych maszyn do drewna

Piły oraz frezarki, które przeznaczone są do profesjonalnej obróbki drewna, maja wielkie gabaryty. Dzięki temu, możliwe jest cięcie ogromnych, drewnianych elementów. Poza tym, w większości maszyn, można umieścić kilka płatów drewna lub desek, co pozwala przyspieszyć pracę. Konstrukcje maszyn są stabilne i sztywne, co gwarantuje bezpieczeństwo w pracy.
Najbardziej znane maszyny do cięcia i obróbki drewna, to między innymi:

  • Piły pionowe,
  • Frezarki pionowe,
  • Piły tarczowe,
  • Szlifierki.

Istnieje wiele rodzajów pił, pilarek oraz frezarek. Możemy wyróżnić przede wszystkim piłę taśmową, uchylną i panelową. Często, do cięcia drewna, wykorzystuje się również pilarki formatowe, ucios arko frezarki oraz piły mające dodatkowo funkcję frezowania.
Maszyny dobierane są według potrzeb danego zakładu produkcyjnego. Obróbka drewna może być bardzo różnorodna, dlatego najczęściej do zakładu zakupywanych jest wiele maszyno różnych funkcjach.

Wszelkie maszyny do cięcia i obróbki drewna, obsługiwane są przez doświadczonych pracowników danego zakładu. Często, wystarczy jedynie ustawienie maszyny na dany program i pilnowanie procesu obróbki. Niekiedy jednak, frezarki i pilarki stosowane są do ręcznej obróbki drewna.

przekrój drewna

Profesjonalna obróbka i cięcie drewna

Wybierając maszyny do obróbki drewna, zwracamy uwagę przede wszystkim na markę i jakość. O wiele lepiej będzie nam zakupić piły lub frezarki znanego producenta. Oprócz tego, istotna jest stabilność i wytrzymałość maszyny. Nie można jednak pominąć wszelkich części dodatkowych oraz zamiennych. Frezy oraz piły mogą mieć wiele zakończeń z różnymi kształtami ostrzy. Obróbka drewna nie jest skomplikowanym procesem, jednak dobór właściwych zakończeń do maszyn może być niekiedy trudne. Od kształtu i wielkości ostrzy oraz od ich typu, zależeć będzie bowiem gładkość wykończenia i ostateczny efekt.
W zależności od miejsca, do jakiego chcemy zakupić poszczególne maszyny do drewna, należy zapewnić im odpowiednio dużo miejsca w zakładzie. Do większej firmy, kupimy więcej maszyn, których gabaryty będą mogły być duże.

Firma, która oferuje nam najwyższej jakości maszyny oraz urządzenia dodatkowe do obróbki drewna, może zapewnić nam profesjonalne wykonywanie wszystkich prac. Frezarki, piły, pilarki oraz wszelkie inne maszyny do cięcia drewna, są wykorzystywane zarówno w małych warsztatach, jak i w wielkich firmach i halach produkcyjnych. Urządzenia te są niezastąpione – zarówno jeśli chodzi o szybkość, jak i o precyzyjność wykonywania wszystkich prac. Ponadto, każda z maszyn, jaka stosowana jest do obróbki drewna, jest uważnie dobierana pod kątem możliwości.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):