folia antygraffiti
Nasze wskazówki

Folia antygraffiti – ochrona przed wandalizmem

51

Folia antygraffiti na wandali

Zmorą wielu miejscowości jest problem wandalizmu, przejawiającego się szczególnie w niszczeniu mienia przez wykonywanie przez wandali malunków sprayami lub zarysowań na wielu powierzchniach. Najczęściej są to ściany budynków, ale zdarza się, że grafficiarze nie szczędzą także sprayu na pomalowanie okien czy drzwi, a nawet na opryskanie sprayem samochodu czy innych pojazdów – pociągów, autobusów, ciężarówek itd. Koszty usuwania graffiti są spore, bo potrzeba dobrego sprzętu i środków chemicznych by zmyć trwałą farbę – a nawet to nie zawsze pomaga.folia antygraffiti

Dlatego cenionym zabezpieczeniem przed graffiti jest folia antygraffiti, która może mieć zastosowanie – zależnie od jej rodzaju – wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, na wolnym powietrzu. Zakres ochrony, jaki zapewnia, to nie tylko zapewnienie specjalistycznej warstewki ochronnej na powierzchni. Folia antygraffiti ma również właściwości ochronne przed płytkimi zarysowaniami, które również mogą być efektem działalności wandali.

Kiedy folia ochronna się przydaje

To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy ochronić powierzchnię ścian czy okien – zwłaszcza jeśli mieszkanie ma niski parter tuż przy chodniku. Okna tuż przy chodniku mają również witryny sklepowe, i trzeba przyznać, że padają one często obiektem szczególnego „zainteresowania” ze strony wandali. Folie ochronne dają możliwość ochrony przed farbą, ale także przed mniejszymi uszkodzeniami. Mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – dokładnie naklejona na szybę folia ochronna w razie próby stłuczenia szyby utrzyma ją w całości i zapobiegnie rozbiciu tafli szkła czy plastiku w drobny mak.folia antygraffiti

Ta ostatnia właściwość sprawia, że folie tego rodzaju oprócz ochrony obiektów mogą chronić także ludzi, zapewniając im bezpieczeństwo w razie zbicia szyby, za którą znajdowaliby się ludzie. To ochrona przed działaniem celowym człowieka, ale także przed przypadkowymi sytuacjami czy nawet efektami intensywnych wichur, które mogą poważnie uszkodzić okno.

Rozmaite folie antygraffiti chronią także przed innymi czynnikami – mogą zabezpieczać chociażby przed promieniowaniem UV, które dociera na Ziemię razem ze światłem słonecznym. Zapobiegają zatem blaknięciu kolorów, a umieszczone na szybach – budynku czy pojazdu – zapewniają również bezpieczniejsze warunki wewnątrz, chroniąc przebywające tam osoby oraz zapobiegając wzrostowi temperatury.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.