Dotacje dla firm budowlanych
Wsparcie finansowe

Dotacje z UE dla polskich firm budowlanych

29

Gminne starania się o dotacje na rozwój infrastruktury

Każda gmina może się starać o dofinansowanie z funduszy unijnych na jakiś cel. Jest dzisiaj wiele programów, z jakich można skorzystać, ale są także pewne warunki. Podstawową zasadą jest oczywiście to, że jest to jedynie dofinansowanie, a nie sfinansowanie całej inwestycji. Trzeba zatem posiadać swoje własne środki. Tutaj mamy do czynienia z różnymi przypadkami. Czasami gmina musi dołożyć połowę kwoty przeznaczonej na inwestycję, ale czasami tylko dwadzieścia czy dziesięć. Jest to różna kwota w zależności od tego, jaki program się wybierze, gdyż fundusze europejskie to dość spora różnorodność. Na pewno jednak warto w ten sposób inwestować, gdyż jest to spore wsparcie dla każdej gminy.

Co budować za dotacje unijne?

W ten sposób można wykonać na przykład drogi, place zabaw, ale także zatroszczyć się o instalacje i wiele innych inwestycji, jakich każde miasto potrzebuje. Na pewno warto stawiać na takie inwestycje, jakie rzeczywiście później będą w stanie także na siebie zarabiać. Trzeba zatem poszukać odpowiednich pomysłów, jakie po realizacji przyniosą nam dalsze korzyści. Samo wykorzystanie funduszy unijnych to przecież za mało, trzeba jeszcze pomyśleć o przyszłości, a wtedy na pewno będziemy mogli znaleźć dla swojego miasta odpowiednią opcję do wykorzystania.

Pisanie biznesplanu dla funduszy europejskich

Programy dla małych miejscowości

Wiele gmin pisze projekty do takich programów i pozyskuje fundusze europejskie, dzięki czemu można zmodernizować swoje otoczenie, a także całkiem sporo zyskać. Warto jednak realnie ocenić swoje możliwości finansowe i zdecydować się na rozsądne inwestycje, jakie rzeczywiście okażą się także później dość przydatne. Dzisiaj wiele ciekawych informacji znajdziemy nawet w internecie. Można zatem sprawdzić, jakie aktualnie programy są w toku i do jakich można złożyć swój wniosek. W ten sposób można się postarać o spore dofinansowanie, jakie na pewno zostanie doskonale wykorzystane w danej gminie. Trzeba zatem koniecznie postawić na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najlepsze i pozwolą się rozwijać. Fundusze europejskie mają właśnie taki cel, więc warto z takich możliwości korzystać. Pracujesz w gminie i jesteś ambitną osobą? Złóż wniosek o dotacje dla Twojego regionu, skontaktuj się ze specjalistami.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.