wnętrze domu
Dom i mieszkanie

Dom, mieszkanie w szeregowcu, a może w bloku – czyli co najlepiej kupić na własność?

0 435

Na rynku nieruchomości we Wrocławiu i okolicach wybór dostępnych lokali mieszkalnych jest bardzo szeroki. Osoby, które decydują się na zakup swoich pierwszych czterech kątów na własność stają więc przed trudnym zadaniem wybrania idealnego miejsca dla siebie. Mogą oni wybrać mieszkanie w bloku lub kamienicy, mieszkanie w szeregowcu pod miastem lub dom jednorodzinny w miejscowości sąsiedniej do Wrocławia. Jaki wybór jest najrozsądniejszy i dlaczego? Co wybrać, aby potem nie żałować? Sprawdź, jakie zalety mają szeregowce oraz mieszkania i domy jednorodzinne.

Dom czy mieszkanie, czyli najważniejsza decyzja przed zakupem nieruchomości mieszkalnej

Posiadanie własnego domu jednorodzinnego z ogrodem to marzenie wielu osób. Niestety domy jednorodzinne pod Wrocławiem są nie tylko trudno dostępne, ale także bardzo drogie. Jest ich stosunkowo niewiele, co sprawia, że ceny są niezwykle wygórowane nawet wtedy, jeśli lokal wymaga remontu i nie zachwyca standardem. Dlatego też zakup domu pod Wrocławiem na własność to wydatek, na który mogą pozwolić sobie nieliczni i niestety bardzo często młode rodziny muszą zrezygnować z tego luksusu na rzecz czegoś mniejszego. Dużą zaletą domów jednorodzinnych jest możliwość posiadania bardzo dużej przestrzeni na własność. Domki dla rodzin mogą być parterowe lub piętrowe i najczęściej wyposażone są dodatkowo w duży garaż oraz w naprawdę przestronny ogród.

Mieszkania we Wrocławiu to zdecydowanie mniejszy metraż, ale także możliwość zamieszkania w ścisłym centrum. Jest to opcja bardzo wygodna, jednak nie do końca przyszłościowa. W momencie, gdy w rodzinie pojawiają się małe dzieci, to mieszkanie w centrum przestaje być aż tak bardzo wygodne. Hałas, zanieczyszczenia powietrza oraz ograniczona przestrzeń nie do końca sprawdzają się podczas wychowywania dzieci. Ponadto niestety mieszkania we Wrocławiu również bardzo często mają nie tylko ograniczony metraż, ale są także stosunkowo drogie. Dotyczy to zarówno lokali mieszkalnych z pierwszej ręki, jak i tych z rynku wtórnego. Z tego powodu zakup nawet dwupokojowego mieszkania wiąże się z dużym wydatkiem.

Nie za duży i nie za mały, czyli szeregowiec pod miastem z własnym ogródkiem i garażem

Alternatywą dla domów jednorodzinnych i mieszkań są domki szeregowe pod miastem. Jest to wybór bardzo rozsądny oraz wygodny, który zapewnia dostęp do dużej przestrzeni oraz do własnego garażu. Domy szeregowe pod Wrocławiem na osiedlu Aleja Lawendowa dodatkowo wyposażone są we własne ogródki, które znacznie podnoszą komfort życia i są idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu w okresie letnim i wiosennym, a także umożliwiają uprawianie roślin różnego rodzaju. Domy szeregowe z ogrodami pod Wrocławiem są świetnym miejscem na życie zarówno dla singli, jak i młodych par, a także dla wielopokoleniowych rodzin.

Decydując się na zakup domu szeregowego pod Wrocławiem, warto dobrze zapoznać się z lokalizacją. Aleja Lawendowa to osiedle, które jest doskonale skomunikowane z centrum Wrocławia oraz jednocześnie zapewnia niezbędną do życia infrastrukturę w postaci sklepów, lokali użytkowych i placówek edukacyjnych dla dzieci w pobliżu. Dzięki temu miejsce to jest bardzo komfortowe i jednocześnie spokojne – świetnie sprawdza się jako miejsce do odpoczynku po ciężkim dniu w pracy oraz jako lokalizacja na założenie rodziny. Domy szeregowe pod miastem są doskonałym wyborem ze względu na optymalny metraż, dodatkowe udogodnienia w postaci garażu czy ogrodu, a także ze względu na korzystną cenę.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):