Budowa domu

Dobudówki

0 87

Wraz z nowelizacją ustawy o budownictwie nie jest wymagane już uzyskanie pozwolenia na budowę, jeśli na już posiadanym przez siebie terenie chcemy przeprowadzić operację dobudowania do domu kolejnych ścian zewnętrznych.

Rural Street Scenery

Dobudówki są stosunkowo tanim rozwiązaniem ponieważ częściowo wykorzystują już istniejące ściany domu, oraz zwykle mają dostęp do już dostępnych mediów, takich jak woda, gaz czy prąd. Czas wykonania pracy budowlanych dzięki temu skraca się. Warunkiem jest natomiast względne dostosowanie systemu budowniczego do systemu, którym zbudowany został już istniejący obiekt. Oczywiście nie jest to konieczność, ale dobrze jest stosować podobne rozwiązania – zapobiega to nieprzewidzianym wypadkom lub nawet katastrofom budowlanym. Jeśli jednak postępuje się wraz ze sztuką budowlaną i wynajmuje się specjalistów wszystko powinno być w porządku. Dobudówka przydomowa to idealny sposób powiększenia przestrzeni, bez konieczności budowy innego domu. Tego rodzaju budynki pozwalają nie tylko zwiększyć ilość dostępnego miejsca ale także urozmaicić architekturę. Mogą również odciążyć użytkowanie już istniejących pomieszczeń. Dla przykładu przestrzeń w dobudówce może być w pełni wykorzystana jako salon, zaś pokoje w domu może przekształcić na kolejne sypialnie lub inne ciekawe miejsca jak siłownia, gabinet czy składzik.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):