Nowe mieszkanie Kiełczów
Dom i mieszkanie

Dlaczego warto mieszkać na Kiełczowie pod Wrocławiem?

0 30

Dziesięć lat temu miasta kładły nacisk na rewitalizację obszarów śródmiejskich i uczynienie ich bardziej znośnymi. Było to bardzo sensowne, biorąc pod uwagę, że młodzi milenialsi chcieli być w centrum wydarzeń.  Budowanie centrum miasta działało podczas recesji, ponieważ zwiększenie opcji mieszkaniowych wymagało niewielkich inwestycji w infrastrukturę. Ponadto więcej osób wynajmowało niż kupowało, ponieważ trudniej było uzyskać pożyczki. Ale w ciągu ostatnich kilku lat przedmieścia odrodziły się. Wynika to przede wszystkim z tego, że mają one bardzo wiele zalet.

Dlaczego warto mieszkać pod Wrocławiem?

Popularność przedmieść rośnie, ponieważ oferują więcej przestrzeni. Im bliżej centrum miasta, tym mniejsze są przestrzenie mieszkalne. Single i studenci są w stanie to zjeść jednak dla par, czy rodzin, staje się to z czasem nie do zniesienia. Właściciele psów i entuzjaści samochodów również szybko zauważają, że centra miast są niezwykle ograniczające.

Istotne są też korzyści finansowe. Bardzo często większy dom czy mieszkanie na przedmieściach jest tańszy niż ten w centrum. Do tego dochodzą niższe ceny w sklepach, benzyny i usług niż w ścisłym centrum. To po prostu sprawia, że mieszkanie pod miastem się opłaca.

Mieszkając na przedmieściach pewnie będziemy musieli dojeżdżać nieco dalej, ale to jedyny moment, kiedy będziemy musieli mierzyć się z tłumami miasta. Pod miastem zawsze mieszka mniej osób na kilometr kwadratowy co oznacza mniejsze zatłoczenie. To lepszy stosunek liczby opiekunów na liczbę dzieci w przedszkolach, mniejsze kolejki sklepach i mniejsze korki.

Ponieważ jest mniej ludzi i więcej przestrzeni przedmieścia mogą zapewnić ludziom więcej prywatności w porównaniu z życiem w mieście. Możemy głośno słuchać muzyki, zrobić remont lub wyjść przed dom z kawą. Nikt nie będzie pukał w naszą ścianę lub sufit jak w bloku.

Na przedmieściach jest więcej zieleni i natury. Dla miłośników przyrody na przedmieściach jest o wiele więcej szlaków i parków. Wiele społeczności ma nawet własne szlaki piesze i rowerowe dla okolicznych mieszkańców. Dużo łatwiej jest się wybrać na rower czy jogging kiedy mieszkamy na przedmieściach. Całą rodziną możemy przejść się popołudniu na spacer do lasu i naprawdę zrelaksować się.

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo. Prawdopodobieństwo zarówno kradzieży jak i wypadków samochodowych jest znacznie wyższe w centrum miasta niż kiedy żyjemy pod miastem.

Mieszkanie pod Wrocławiem

Wizualizacja mieszkań pod Wrocławiem w Kiełczowie.

Dlaczego warto mieszkać w Kiełczowie?

Idealnym połączeniem mieszkania w mieście i pod miastem jest Kiełczów. Aleja Lawendowa znajduje się zaledwie 10 kilometrów od ścisłego centrum Wrocławia i 4 kilometry od Centrum Handlowego Korona. Oznacza to, że samochodem do centrum dotrzemy w 10 minut. Mieszkając więc, w naszym mieszkaniu pod Wrocławiem możemy więc korzystać z wszystkich zalet mieszkania w sercu Wrocławia, a jednocześnie delektować się przestrzenią i bliskością natury.

W samym Kiełczowie znajdziemy wiele sklepików i punktów handlowych. W okolicy znajduje się Tesco, Biedronka i Fresh Market. Jest tam też bank, apteka i wiele restauracji. Jeżeli znudzi nas jogging czy rower na świeżym powietrzu to bez problemu możemy udać się na siłownię. Znajdziemy też żłobek, przedszkole i szkolę, a w niedalekiej okolicy – gimnazjum.

Niezwykle znaczenie dla osób poruszających się komunikacją miejską ma też fakt, że znajdziemy tutaj dwie linie autobusowe – 911 oraz 921. Kiełczów oferuje więc wszystkie zalety mieszkania w centrum Wrocławia i na przedmieściach.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):