usługi minikoparką
Usługi budowlane

Czy warto korzystać z profesjonalnych usług minikoparką?

237

Wiele prac na budowie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Wiadomo jak ważne są wszystkie narzędzi używane podczas wykonywania prac. Tak samo jest z materiałami, tylko te najlepszej, jakości będą trwałe na lata. Za jakość trzeba oczywiście zapłacić, lecz jest to długotrwała inwestycja.

By każda budowa mogła się na dobre rozpocząć niezbędne są prace ziemne. Niwelacja tereny, przygotowanie gruntu pod fundamenty. Wszystko musi być wykonane perfekcyjnie. Do tego idealne są usługi mikrokoparką. Szczególnie w miejscach gdzie użycie ciężkiego sprzętu jest niemożliwe.

Zalety mikrokoparki

Mikrokoparka doskonale sprawdza się w miejscach gdzie jej większe odpowiedniki nie mogą zostać użyte. Mogą to być grunty o niskiej nośności, hale, miejsca gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni. Firma wynajmująca koparki dowiezie sprzęt w miejsce wskazane przez klienta. Oferuje szeroki wachlarz usług, zazwyczaj są to następujące prace:

  • Fundament domu i ogrodzenia
  • Przyłącze wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne i gazowe
  • Izolację fundamentów, systemy drenarskie
  • Szambo, oczyszczalnię przydomową, gruntowy wymiennik ciepła
  • Kostkę brukową, korytowanie, niwelacja terenu
  • Oczko wodne, nawodnienie terenu
  • Umieszczenie wszelkich urządzeń i przewodów w gruncie

U niektórych wykonawców można też liczyć na więcej usług. Należą do nich wykonywanie szamb, izolacja fundamentów, wszelkie przyłącza kanalizacyjne i sieci wodociągowych. Wybór jest, więc bardzo bogaty, zależy w dużej mierze od potrzeb klienta, sprawdź ofertę.

Ważne sprawy do dopilnowania

Wynajem minikoparki i operatora jest po stronie klienta i kilka ważnych spraw do dopilnowania. Nie można o nich zapominać. Trzy najważniejsze kwestie to:

  • Pierwszy i bardzo ważną sprawą jest posiadanie stosownych zezwoleń na prowadzenie prac ziemnych. Bez tego firma nie może rozpocząć robót.
  • Do zamawiającego należy również wytyczenie linii przebiegu wykopu. W przypadku prac pod fundamenty, należy dokładnie zaznaczyć obrys przyszłego budynku pokrywający się z projektem.
  • Przed zamówieniem mikrokoparki należy też uzyskać informacje na temat innych instalacji znajdujących się w gruncie. Wykop nie może krzyżować się z istniejącymi już elementami infrastruktury. Trzeba wiedzieć gdzie się znajdują i dokładnie zaznaczyć ich przebieg. Chodzi tu o względy bezpieczeństwa pracowników, ale też ważne żeby nie zniszczyć ważnych elementów infrastruktury.

Gdy wszystkie kwestie zostały dopilnowane, nic nie stoi na przeszkodzie do rozpoczęcia prac.

Sprawdzona metodausługi minikoparką

Usługi mikrokoparki to sprawdzona metoda prowadzenia prac ziemnych. Pasuje do wykonywania wszelkiego typu wykopów, pod fundamenty czy kanalizację. Mikrokoparka dostanie się tam gdzie jej większe odpowiedniki nie mogą zostać wykorzystane. Sprawdzi się na gruncie o niskiej nośności. Operator wykona wszystkie zadania precyzyjnie, zgodnie z planem i wymaganiami klienta.

 

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.