Usługi budowlane

Czy monitoring na własnej posesji jest na pewno legalny?

62

Mało kto wie, że montując kamery w celu zwiększenia własnego bezpieczeństwo mienia należy obowiązkowo pamiętać o prawach sąsiadów. O tym szczególe naprawdę bardzo często po prostu zapominamy. Sprzęt nasz nie może w żadnym stopniu ingerować w ich prawo do prywatności.

Zdecydowanie coraz więcej osób oczywiście w obawie o bezpieczeństwo własne decyduje się na założenie kamer, które monitorują rzeczywistość. W zasadzie to sam zamysł nie jest taki zły. Gdy jesteśmy poza domem to w zasadzie za pośrednictwem tylko i wyłącznie Internetu możemy w absolutnie każdej chwili sprawdzić czy wszystko jest w najlepszym porządku. Dotyczy to oczywiście zarówno okien zamkniętych jak i także zagrożeń na przykład ze strony wszelkich włamywaczy. Problem pojawia się jednak gdy nasze zamontowane urządzenia rejestrują obraz w taki sposób, że widać z nich sąsiednie nieruchomości. Jest to oczywiście wbrew woli ich właścicieli. W zasadzie to musimy zdawać sobie sprawę, że takowe działania są niezgodne w całości z prawem.

Kiedy zamontować monitoring?

Zgodnie z konkretnym artykułem każdemu z nas przysługuje katalog wszelkich dóbr osobistych. Jedną z takich właśnie osobistych dóbr jest prawo do prywatności. Nawet w Konstytucji znajdziemy fragment mówiący nam o prawie jednostki do prawa ochrony prywatnego życia. Istnienie właśnie tych przepisów jest w zasadzie podstawą do zażądania zaprzestania naruszeń, które bezpośrednio ingerują w sferę prywatną. Właśnie taką ingerencją może być właśnie kontrolowani, nawet działanie niezamierzone przez sąsiadów.

A jak to w jest w życiu?

monitoring wrocławCałkiem nie tak dawno przekonał się o tym na własnej skórze pewien mężczyzna. Rodzinie, która mieszkała najbliżej nie spodobało się, że wszelkie monitorujące kamery jego posesją rejestrują, a także część ich działki oraz jego pojazd. Jak zostało opisane powyżej możemy się zorientować, że naprawdę na monitoring należy uważać. W zasadzie to nie możemy kamerować wszystkiego czego się nam podoba. Musimy bowiem znać wszelki ograniczenia jeśli chodzi o monitoring. Jak widzimy naprawdę nieznajomość prawa może nam szkodzić. Jest to w zasadzie przez większość z nas znane, jednak czasem próbujemy tychże wiadomości do siebie nie przyswajać. Dlaczego? Ponieważ nie za bardzo lubimy przyswajać nową wiedzę. Na pewno na te kwestie nie powinniśmy się opierać czy też wybierać pewnych strajków . Jest to zdecydowanie niedostępne, nieodpowiednie oraz nie na miejscu. W zasadzi to nie jesteśmy jeszcze do końca przyzwyczajeni do wprowadzonego w nasze życia monitoringu. Mało kiedy mamy świadomość, że jesteśmy otoczeni z każdej strony. Obserwują nas w zasadzie sąsiedzi, pracodawcy, funkcjonariuszem policji, ochroniarze oraz też pracownicy użytku publicznego. Jak widzimy sporo tego.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.