Mieszkanie willowe na wsi
Aktualności

Czy mieszkania wciąż są atrakcyjne?

27

Budowy deweloperów postępują w całym kraju. Miejscami szczególnie atrakcyjnymi według nich są miasta duże, przyciągające do siebie stale nowych mieszkańców czy studentów, którzy w niedalekiej przyszłości mogą stać się potencjalnym nabywcą lokalu mieszkalnego. Popularniejsze są mieszkania czy może domy?

Mieszkanie w pobliżu miasta?

To zależy od kilku zmiennych. Jako pierwszą należy wyróżnić miejsce potencjalnego zamieszkania. Na wsi dominują jednorodzinne domy, zaś w miastach mieszkania. Popularniejsze wydają się być naturalnie domy, gdyż to one są marzeniem większości osób, dla niektórych zaś są jedyną możliwością jaką są w stanie zaakceptować. Część osób, które wychowały się w domu nie będzie bowiem w stanie przywyknąć do ciasnego, małego mieszkania, które nie ma własnego podwórka, ogródka, czy nawet zwykłej, prostej ławki. Mieszkania są jednak kupowane częściej gdyż są tańsze niż budowa domku. W małym mieście różnica w cenie między kupieniem domu a mieszkania może wynieść około 150 tysięcy złotych, zaś w przypadku dużego miasta może wzrosnąć dwukrotnie. Warto zauważyć, że za cenę mieszkania np. w Łodzi, Krakowie czy w Poznaniu możemy nabyć zupełnie nowy domu gdzieś na wsi. Lokalizacji wcale nie musi być przeszkodą stanowiącą o końcowej decyzji.

Atrakcyjne okolice to priorytet

Mieszkanie willowe na wsi

Dla niektórych osób zamieszkanie na wsi to priorytet, najlepiej takiej, która znajduje się maksymalnie kilkanaście kilometrów od miasta. Daje to możliwość egzystencji w relaksie, spokoju, względnej ciszy oraz w otoczeniu natury. Miasto przywodzi na myśl skojarzenia z hałasem, pośpiechem, brudem czy wszechobecnym tłumem, który nie rzadko przechodzi niedaleko naszych okien. Z wsi do miasta można stosunkowo szybko dotrzeć samochodem, często nawet szybciej niż z jednej dzielnicy to drugiej w większym mieście.

Wieś – czy zamieszkanie tutaj jest dobrym pomysłem?

Wracając do tematu mieszkań – są one nie tylko popularne ale także atrakcyjne – również na wsiach. Część deweloperów decyduje się postawić budynki mieszkalne również tam. Mieszkanie na wsi ma tą zaletę, że jest tańsze niż kupione w mieście, a zwłaszcza w jego centrum. Dodatkowym atutem jest bliskość przyrody, możliwość przebywania we własnym ogródku, na tarasie czy na ławce zaraz pod naszymi oknami. Zamieszkanie poza miastem niesie praktycznie same zalety – warto zwracać uwagę na najnowsze oferty deweloperów –  tego rodzaju inwestycje są atrakcyjne i coraz silniej upowszechniają się w pobliżu miast, nie tylko tych największych. Dla młodych osób, które przeprowadzają poszukiwania swojego pierwszego mieszkania, możliwość zamieszkania na wsi jest wybitnie interesująca, nawet jeśli jest to tylko 60-70 metrowe mieszkanie to i tak wyczuwalna jest bliskość zewnętrznego otoczenia, co przywołuje na myśl mieszkanie w domu. Niektóre osoby wybierają mieszkania nie tylko ze względów finansowych, ale także biorąc pod uwagę swoje potrzeby. Nieposiadanie dzieci, brak chęci do zajmowania się domem, czy brak potrzeby posiadania dużej przestrzeni to podstawowe powody.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.