Budowa i remont

Co powinieneś wiedzieć o drzwiczkach kominkowych?

0 68

Typy drzwiczek kominkowych

Dobry producent kominków, zaoferuje nam najwyższej jakości drzwiczki, które można dopasować do konkretnego rodzaju kominków. W ofercie możemy wybierać spośród tradycyjne żeliwne drzwiczki oraz drzwiczki stalowe. Żeliwne drzwiczki to odlewy, które posiadają dodatkowo szufladę popielnika. Posiadają one żaroodporne szkło, które jest panoramiczne i prymatyczne. Stalowe drzwi z kolei, również wyposażone są w żaroodporną szybkę. W tym przypadku, możemy wybierać pomiędzy klasyczną wersją, a szybą żaroodporną, która pełni także rolę dekoracyjną (DECO).
Najbardziej popularne rodzaje drzwiczek kominkowych, jakie oferuje dobry producent, to między innymi:

  • Amelia DECO – stalowe drzwiczki, które można zastosować jako zamknięcie otwartego paleniska. Model ten wyposażony jest we wkład ceramiczny, który wytrzyma nawet do 800°C. Drzwiczki posiadają szybę dekoracyjną, która malowana jest metodą sitodruku. Dzięki temu, drzwiczki optycznie powiększają kominek i nadają mu elegancki wygląd.
  • Drzwiczki panoramiczne Amelia – ten model cechuje się półokrągłym kształtem. Drzwiczki są wykonane z szarego żeliwa klasy 200. Wewnątrz znajduje się ceramika odporna do 800 stopni i kierownica powietrza.
  • Drzwiczki kominkowe FS 10N posiadają stalowy front i są wyposażone w zintegrowany system doprowadzania powietrza do spalania, który można regulować. Duża powierzchnia szyby wraz z frontem drzwiczek kominkowych, pozwalają na szybsze oddawanie ciepła. Model ten jest wykonany ze stali ognioodpornej. Farba, która je pokrywa, jest odporna na działanie wysokich temperatur. Drzwi prezentują się estetycznie, również dzięki temu, iż nie widać wkrętów montażowych.
  • Drzwi pryzmatyczne Oliwia – żeliwne drzwiczki posiadają ciekawy kształt, dzięki czemu możemy nadać nowoczesnego i oryginalnego wyglądu do naszego salonu. Materiały, jakich użyto do produkcji drzwiczek, to między innymi szare żeliwo klasy 200, ceramika żaroodporna (wytrzymująca do 800 stopni) i szkło żaroodporne.

Jak wybrać odpowiednie drzwiczki kominkowe?

Podczas przeglądania oferty producenta, trzeba skupić się na kilku najbardziej istotnych kryteriach. Przede wszystkim, drzwiczki należy dobrać do modelu kominka, jakie aktualnie posiadamy. Drzwiczki są dostępne w wielu konfiguracjach. Istotny jest wybór właściwego materiału – stali lub żeliwa.
To, jakie drzwiczki dopasujemy do naszego kominka, jest zależne również od stylu, w jakim urządzony jest nasz dom i pomieszczenie, w którym umieścimy kominek. Produkty dobrego producenta gwarantują nam długą żywotność poprzez najwyższą jakość materiałów, jakie ostały użyte do produkcji drzwiczek. Dzięki temu, drzwiczki gwarantują nam również bezpieczeństwo i szybsze oddawanie ciepła.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):