osprzęt do wózków widłowych
Maszyny i urządzenia

Akcesoria do ładowarek teleskopowych

0 182

Wykorzystanie ładowarek teleskopowych jest powszechne w różnorodnych zakładach produkcyjnych i fabrykach. Dzięki swojej wszechstronności zastosowania stały się one wyjątkowo popularnymi maszynami zarówno w budownictwie, przemyśle, rolnictwie oraz wielu innych branżach. Możliwość zastosowania odmiennych akcesoriów sprawia, że z łatwością można modernizować jej użycie i przystosowywać do odmiennych zadań.

Ładowarki teleskopowe zazwyczaj posiadają mocny napęd na 4 duże terenowe koła oraz np. napęd hydrostatyczny co gwarantuje, że doskonale sprawdzą się one nawet w najtrudniejszych warunkach, w których inne urządzenia nie byłyby w stanie poprawnie funkcjonować.

 

Jakie dodatki mogą zostać wykorzystane przy ładowarkach teleskopowych?

Dodatki, które mogą zostać wykorzystane przy ładowarkach teleskopowych są dobierane pod względem konkretnych branż i mogą przybierać różnorodne postacie w zależności od indywidualnych potrzeb. Do najpopularniejszych akcesoriów zaliczane są obrotnice, chwytaki do bali, bel oraz pozycjonery wideł.

Dzięki obrotnicą możliwe będzie łatwe i wygodne przenoszenie i manipulowanie ciężkimi produktami np. podczas budowy lub w trakcie prac w magazynach czy fabrykach. Obrotnice często stosowane są podczas rozładunku skrzynio-palet zarówno za pomocą wózka widłowego jak i ładowarki teleskopowej. Montaż obrotnicy do ładowarki teleskopowej może zostać dostosowany pod Euro złącze – Euro Ramkę. Możliwość zastosowania obrotnic hydraulicznych gwarantuje ich skuteczne, bezawaryjne działanie.

W rolnictwie, przemyśle papierniczym czy w leśnictwie powszechnie stosowane są również chwytaki do bali i bel. Dzięki nim możliwe staje się dokładne manipulowanie i przenoszenie na znaczne odległości ciężkich słupów drzewnych lub ściętych drzew.

W niektórych gałęziach przemysłu wykorzystane są również pozycjonery do wynajmowanych ładowarek teleskopowych, które umożliwiają podnoszenie ciężkich palet lub pakunków, które cechują się niestandardowymi lub nieregularnymi kształtami i wymiarami. Co więcej ów pozycjonery można z powodzeniem zastosować również do pracy z wynajmowanymi wózkami widłowymi.

Ze względu na fakt, że w zależności od branży i wykonywanych na co dzień działań zwykłe standardowe rodzaje akcesoriów do ładowarek teleskopowych mogą się nie sprawdzić. Wielu producentów oferuje specjalną możliwość dostosowania osprzętu do indywidualnych potrzeb klienta. Łapy chwytaków mogą zostać pokryte wulkanizowaną gumą co umożliwi stabilne i efektywne przenoszenie trudnych produktów i towarów poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy powierzchniami. Często akcesoria do ładowarek są wykonywane na specjalne zamówienie w niestandardowych kształtach czy wielkościach. Dzięki szerokim ofertom kierowanym ze strony producentów dodatków do maszyn każdy przedsiębiorca jest w stanie zamówić coś dla siebie.

 

W jakich branżach wykorzystosprzęt do wózków widłowychuje się poszczególne akcesoria do ładowarek teleskopowych?

Wszystkie akcesoria przystosowane do wózków widłowych na wynajem mogą być wykorzystywane do odmiennych prac, jednak widoczne są tendencje które dodatki znajdują zastosowanie w konkretnych gałęziach przemysłu. Obrotnice są najczęściej wykorzystywane w branży samochodowej, metalurgicznej, spożywczej, farmaceutycznej a także w wielu innych działach gospodarki. Kolejnym akcesorium są pozycjonery, które najczęściej stosuje się podczas prac w zakładach produkcyjnych związanych przeważnie z branżą drzewną, meblarską,spożywczą,  przemysłem ciężkim, rolnictwem a także ogrodnictwem.

Chwytaki do bal lub bel powszechnie stosuje się podczas pracy ładowarką teleskopową  w branżach związanych z recyklingiem, w leśnictwie, przetwórstwie wtórnym oraz przy produkcji tworzyw sztucznych. Co więcej, do ładowarek teleskopowych często stosowane są również różnego rodzaju łyżki oraz szufle, które idealnie sprawdzają się podczas prac z materiałami sypkimi, kamieniami np. na placach budowy czy w przemyśle wydobywczym.

Warto jednak pamiętać, że akcesoria do ładowarek teleskopowych są zawsze wykorzystywane w zależności od pojawiających się potrzeb, a ich trwałe wykonanie i mocne materiały gwarantują, ze raz zakupione będą z powodzeniem służyły przez lata.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.

Napisz komentarz →

Twój e-mail nie będzie publiczny. *

Przedstaw się (wymagane)

Podaj swój adres mailowy (wymagane):