oswietlenie-led-magazyn-wysokiego-skladowania
Nasze wskazówki

4 zalety oświetlenia LED dla magazynów wysokiego składowania

370

Istnieje wiele opcji oświetlenia w magazynach, ale styl, który staje się coraz bardziej popularny jest LED typu High Bay. Lampy LED High Bay są nie tylko powszechne w magazynach, ale w każdym obiekcie lub miejscu zawierającym wysokie sufity i wymagającym oświetlenia na wysokości wyższej niż 4,5 metra. Oprócz magazynów, obiektów sportowych, sal gimnastycznych, doków załadunkowych i innych zakładów przemysłowych są inne popularne miejsca dla tego rodzaju oświetlenia.

Co sprawia, że ​​oświetlenie LED High Bay jest lepszym rozwiązaniem niż inne opcje oświetleniowe, takie jak świetlówki i świetlówki kompaktowe. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

1. Oszczędność energii dzięki LED

Wszystko zaczyna się od efektywności energetycznej – ​​oświetlenie LED dla magazynów wysokiego składowania w stosunku do innych rodzajów oświetlenia to prawdziwa zaleta. Co ważne, LED zużywa mniej energii niż inne style oświetlenia, a to nie jest rzadkością w przypadku obiektów, aby oszczędność na rachunkach elektrycznych w porównaniu do alternatywnych rozwiązań oświetleniowych wyniosła nawet do 80%. Potencjalnie  – możliwa jest jeszcze większa oszczędność, jeśli oświetlenie znajduje się w połączeniu z inteligentnymi czujnikami diod LED – takie rozwiązanie proponuje na przykład polski producent Luxon.

Oszczędności jest jednak tylko jedną z istotnych zalet. Istnieje wiele innych. Spójrzmy.

2. Wieloletnia żywotność i niska temperatura LED

Światła LED pracują do 10 razy dłużej niż lampy fluorescencyjne czy światła jarzeniowe. Gdy są włączone, nie emitują ciepła. Nie jest to tylko zaletą bezpieczeństwa w stosunku do innych rodzajów świateł, lecz to, iże nie generują ciepła, również pozwala zaoszczędzić na kosztach chłodzenia. W rzeczywistości szacuje się, że obiekty przemysłowe – takie jak magazyny czy hale – mogą zaoszczędzić do 20% na rachunkach za media, zwłaszcza, że LED High Bay zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację (dzięki niskiej temperaturze pomieszczenia przez praktyczny brak emisji ciepła).

3. Trwałość oraz zalety estetyczne

Napisaliśmy już, jak wytrzymałe są światła LED dla przemysły. Dodajmy, że są również bardzo trwałe – także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Krótko mówiąc, światła LEDowe przeznaczone dla przestrzeni przemysłowych, nie uszkadzają się tak szybko jak inne, przestarzałe systemy oświetleniowe.

LED jest także przyjemniejszy dla oczu. Włączanie światła fluorescencyjnego wywołuje migotanie – przynajmniej na chwilę. Włączenie lampy LED High Bay to natychmiastowe rozświetlenie pomieszczenia. W rzeczywistości możesz włączyć i wyłączyć LED tak często, jak chcesz – nie zauważysz jakiekolwiek problemów lub migotania.

4. Lepsza jednolitość światła

Faktem jest, że oświetlenie LED rozprowadza światło lepiej niż inne systemy oświetleniowe dla przemysłu. W rzeczywistości wiele raportów mówi o tym, iż oświetleniem LED to 8% wzrostu równomierności rozprowadzanego światła w porównaniu do innych systemów. Inne korzyści z oświetlenia LED w porównaniu do lamp fluorescencyjnych to mniejsze zniekształcenia światła i minimalna wartość ładowania elektrostatycznego.

led-w-magazynie

Jednym z głównych punktów spornych dotyczących zainstalowania LED dla magazynów wysokiego składowania to wyższe koszty początkowe. Ale gdy taki rozważymy taki czynnik jak oszczędność energii i ich żywotność, oświetlenie High Bay LED jest wyraźnie warte twojej inwestycji.

Autor artykułu - 

Redakcja

Opisujemy to co jest najważniejsze w budownictwie. Publikujemy wartościowe aktualności, ceny materiałów, recenzje sprzętów oraz opinie o firmach. Temat budownictwa nie ma dla nas żadnych tajemnic.